Mode Global Holdings notowawna w UK inwestuje 10% rezerw w bitcoiny

Mode Global Holdings notowawna w UK inwestuje 10% rezerw w bitcoiny

Mode Global Holdings PLC, spółka notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ogłosiła plany dokonania „znaczącego zakupu” BTC w ramach swojej strategii inwestycyjnej.

W komunikacie prasowym w środę grupa firma poinformowała, że zamieni do 10% swoich rezerw gotówkowych na kryptowalutę w ramach długoterminowej strategii „ochrony aktywów inwestorów przed dewaluacją”.

Przy stopach procentowych w UK na rekordowo niskim poziomie 0.1% Mode twierdzi, że będą starać się dywersyfikować środki odchodząc od nisko oprocentowanych obligacji w celu maksymalizacji zwrotu z kapitału pozyskanego podczas ostatniej publicznej emisji akcji.

"W obliczu wyzwań związanych z pandemią COVID-19 oraz stopami porcentowymi o najniższym poziomie w 326-letniej historii Banku Anglii, nasze zaufanie do długoterminowej wartości bitcoina tylko wzrosło."  

- Powiedział Jonathan Rowland, prezes Mode.

Firma idzie w ślady MicroStrategy oraz Sqaure, którzy również zdecydowali utrzymywać rezerwy w bitcoinach. Square zainwestował 50$ milionów, natomiast MicroStrategy aż 425$ milionów.

Firma powiedziała, że widzi potencjał w bitcoinie jako

"solidnym środku lokowania majątku, oraz atrakcyjnej inwestycji ze względu na jego asymetryczne atrybuty ryzyka i potencjalnego zwrotu z inwestycji, oraz status bezpiecznej przystani”

Nie ujawniła jednak dokładnej wartości inwestycji.

Spółki notowane publicznie, które zdecydowały się na trzymanie rezerw w BTC można śledzić na stronie https://bitcointreasuries.org/