MicroStrategy, największa niezależna publicznie notowana firma analityczna tworząca oprogramowanie klasy Business Intelligence, ogłosiła, że nabyła 21454 BTC w łącznej wartości 250 milionów dolarów (średni kurs zakupu 11652 USD/BTC).

„Nasza inwestycja w Bitcoin jest częścią naszej nowej strategii alokacji kapitału, która ma na celu maksymalizację długofalowych przychodów dla naszych akcjonariuszy” - o ironio są to słowa samego prezesa Michaela Saylora, który jeszcze w 2013 uważał, że dni bitcoina są policzone podobnie jak hazardu online. To prawdziwa zmiana o 180 stopni, która pokazuje, że Bitcoina, żeby polubić trzeba go lepiej poznać.

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym środkiem przechowywania wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o bardziej długoterminowym potencjale wzrostu niż trzymanie gotówki. Od swojego powstania ponad dziesięć lat temu Bitcoin stał się znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego, z cechami przydatnymi zarówno dla osób fizycznych, jak i inwestorów instytucjonalnych. MicroStrategy uznało Bitcoin za pełnoprawne aktywa inwestycyjne, które biją gotówkę na głowę i odpowiednio uczyniły Bitcoin głównym składnikiem swoich rezerw”

„Nasza firma miesiącami analizowała strategię alokacji kapitału. Nasza decyzja o zainwestowaniu w Bitcoin w tym czasie była częściowo spowodowana zbiegiem czynników makroekonomicznych wpływających na krajobraz gospodarczy i biznesowy, które naszym zdaniem stwarza długoterminowe ryzyko dla naszych składników majątku - ryzyka, którym należy zapobiegać. Te czynniki makroekonomiczne to między innymi kryzys gospodarczy i zdrowotny wywołany przez COVID-19, bezprecedensowe rządowe programy stymulujące, w tym luzowanie ilościowe przyjęte na całym świecie, oraz globalna niepewność polityczna i gospodarcza. Uważamy, że razem te i inne czynniki mogą mieć znaczący wpływ na długoterminowy spadek wartości realnej walut fiducjarnych i wielu innych konwencjonalnych rodzajów aktywów, w tym wielu aktywów tradycyjnie utrzymywanych rezerw kapitałowych”.

Rozważając różne klasy aktywów pod kątem potencjalnych inwestycji, MicroStrategy zwróciła uwagę na charakterystyczne cechy Bitcoina, które skłoniły ją do przekonania, że ​​inwestowanie w Bitcoin zapewni nie tylko rozsądne zabezpieczenie przed inflacją, ale także perspektywę uzyskania wyższego zwrotu niż inne inwestycje. Saylor wyraził opinię, że: „Globalna akceptacja, rozpoznawalność marki, żywotność ekosystemu, dominacja sieci, odporność architektury, użyteczność techniczna i etos społeczności Bitcoin są przekonującym dowodem jego wyższości jako klasy aktywów dla osób poszukujących długoterminowego przechowywania wartości. Bitcoin to cyfrowe złoto - twardsze, silniejsze, szybsze i mądrzejsze niż jakiekolwiek pieniądze, które go poprzedzały. Spodziewamy się, że jego wartość będzie rosła wraz z postępem technologicznym, rosnącą adopcją i efektem sieciowym, który napędzał wzrost liczby przełomowych technologii”.

MicroStrategy, lider w dziedzinie Business Intelligence, ma 30-letnie doświadczenie w przewidywaniu trendów technologicznych. MicroStrategy była jedną z pierwszych firm w sektorze oprogramowania Business Intelligence dla przedsiębiorstw. Był pionierem w dziedzinie analizy relacyjnej, analizy sieciowej i inteligencji mobilnej.

Pamiętaj, jeżeli podejmujesz decyzję o alokacji oszczędności w Bitcoin, rób to w sposób bezpieczny. Warto na początek zrozumieć działanie tej technologii, aby nie popełnić głupich błędów. Na początek warto wyposażyć się dobry portfel sprzętowy jak Trezor lub Ledger Nano, a zakupów dokonywać na platformach o wysokiej reputacji działających na rynku od wielu lat jak np. kantor kryptowalut swap.ly