Największa firma analityczna notowana na NYSE kupiła ponad 21 tys. BTC

Największa firma analityczna notowana na NYSE kupiła ponad 21 tys. BTC

MicroStrategy, największa niezależna publicznie notowana firma analityczna tworząca oprogramowanie klasy Business Intelligence, ogłosiła, że nabyła 21454 BTC w łącznej wartości 250 milionów dolarów (średni kurs zakupu 11652 USD/BTC).

„Nasza inwestycja w Bitcoin jest częścią naszej nowej strategii alokacji kapitału, która ma na celu maksymalizację długofalowych przychodów dla naszych akcjonariuszy” - o ironio są to słowa samego prezesa Michaela Saylora, który jeszcze w 2013 uważał, że dni bitcoina są policzone podobnie jak hazardu online. To prawdziwa zmiana o 180 stopni, która pokazuje, że Bitcoina, żeby polubić trzeba go lepiej poznać.

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym środkiem przechowywania wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o bardziej długoterminowym potencjale wzrostu niż trzymanie gotówki. Od swojego powstania ponad dziesięć lat temu Bitcoin stał się znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego, z cechami przydatnymi zarówno dla osób fizycznych, jak i inwestorów instytucjonalnych. MicroStrategy uznało Bitcoin za pełnoprawne aktywa inwestycyjne, które biją gotówkę na głowę i odpowiednio uczyniły Bitcoin głównym składnikiem swoich rezerw”

„Nasza firma miesiącami analizowała strategię alokacji kapitału. Nasza decyzja o zainwestowaniu w Bitcoin w tym czasie była częściowo spowodowana zbiegiem czynników makroekonomicznych wpływających na krajobraz gospodarczy i biznesowy, które naszym zdaniem stwarza długoterminowe ryzyko dla naszych składników majątku - ryzyka, którym należy zapobiegać. Te czynniki makroekonomiczne to między innymi kryzys gospodarczy i zdrowotny wywołany przez COVID-19, bezprecedensowe rządowe programy stymulujące, w tym luzowanie ilościowe przyjęte na całym świecie, oraz globalna niepewność polityczna i gospodarcza. Uważamy, że razem te i inne czynniki mogą mieć znaczący wpływ na długoterminowy spadek wartości realnej walut fiducjarnych i wielu innych konwencjonalnych rodzajów aktywów, w tym wielu aktywów tradycyjnie utrzymywanych rezerw kapitałowych”.

Rozważając różne klasy aktywów pod kątem potencjalnych inwestycji, MicroStrategy zwróciła uwagę na charakterystyczne cechy Bitcoina, które skłoniły ją do przekonania, że ​​inwestowanie w Bitcoin zapewni nie tylko rozsądne zabezpieczenie przed inflacją, ale także perspektywę uzyskania wyższego zwrotu niż inne inwestycje. Saylor wyraził opinię, że: „Globalna akceptacja, rozpoznawalność marki, żywotność ekosystemu, dominacja sieci, odporność architektury, użyteczność techniczna i etos społeczności Bitcoin są przekonującym dowodem jego wyższości jako klasy aktywów dla osób poszukujących długoterminowego przechowywania wartości. Bitcoin to cyfrowe złoto - twardsze, silniejsze, szybsze i mądrzejsze niż jakiekolwiek pieniądze, które go poprzedzały. Spodziewamy się, że jego wartość będzie rosła wraz z postępem technologicznym, rosnącą adopcją i efektem sieciowym, który napędzał wzrost liczby przełomowych technologii”.

MicroStrategy, lider w dziedzinie Business Intelligence, ma 30-letnie doświadczenie w przewidywaniu trendów technologicznych. MicroStrategy była jedną z pierwszych firm w sektorze oprogramowania Business Intelligence dla przedsiębiorstw. Był pionierem w dziedzinie analizy relacyjnej, analizy sieciowej i inteligencji mobilnej.

Pamiętaj, jeżeli podejmujesz decyzję o alokacji oszczędności w Bitcoin, rób to w sposób bezpieczny. Warto na początek zrozumieć działanie tej technologii, aby nie popełnić głupich błędów. Na początek warto wyposażyć się dobry portfel sprzętowy jak Trezor lub Ledger Nano, a zakupów dokonywać na platformach o wysokiej reputacji działających na rynku od wielu lat jak np. kantor kryptowalut swap.ly