Square Inc kupiło właśnie bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów

Square Inc kupiło właśnie bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów

Square - gigant od płatności oraz narzędzi biznesowych, ogłosił w czwartek zakup 4,709 bitcoinów o wartości około 50 milionów dolarów, czyli równowartość 1% ich łącznego kapitału na koniec drugiego kwartału 2020 roku.

„Square wierzy, że kryptowaluta to narzędzie wzmacniające gospodarkę, umożliwiające światu uczestnictwo w globalnym systemie monetarnym, co zgadza się z celem firmy” - podała firma w oficjalnym komunikacie.
„Uważamy, że bitcoin może stać się w przyszłości bardziej wszechobecną walutą” - powiedziała Amrita Ahuja, dyrektor finansowy Square. „Wraz z rozwojem jego adopcji zamierzamy w zdyscyplinowany sposób uczyć się i uczestniczyć. Dla firmy, która tworzy produkty w oparciu o bardziej integracyjną przyszłość, ta inwestycja jest krokiem w tą właśnie stronę”.

Jack Dorsey, założyciel i CEO Square, będąc zwolennikiem cyfrowej waluty, powiedział w 2018 roku, że Bitcoin stanie się ostatecznie "wspólną walutą" świata. Założyciel Twittera twierdzi jednak, że może to zająć nawet dekadę.