Ile kosztuje wykopanie bitcoina?

Liczba kryptowalut na świecie wzrosła do ponad 2000, a nowe pojawiają się prawie co tydzień. Jednak bitcoin wciąż jest liderem jeśli chodzi o cenę i popularność.

Ile kosztuje wykopanie bitcoina?

W trakcie niedawnej gorączki bitcoinowej wielu pokusiło się, by wyjąć swoje oszczędności spod materaca i dołączyć do szeregu krypto-inwestorów. Inni krypto-entuzjaści zdobyli niezbędny sprzęt do rozpoczęcia wydobywania bitcoinów w swoich domach.

Idea podłączenia komputera lub specjalnie zaprojektowanej farmy górniczej do Internetu i tworzenia pieniędzy "z powietrza" wydaje się niezwykle atrakcyjna dla wielu ludzi na całym świecie. Ale jakie wydatki mogą wyniknąć z procesu wydobycia? Ile kosztuje wydobycie bitcoina i gdzie na Ziemi możemy znaleźć najtańsze miejsce do rozpoczęcia wydobycia?

Aktualna cena bitcoina - jak sprawdzić ile kosztuje bitcoin
Z jakich stron najlepiej skorzystać gdy potrzebujemy sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, lub innych kryptowalut? W internecie opcji do wyboru jest tyle, że decyzja może wydawać się niemożliwa. Aby ułatwić wam sprawę, w tym artykule przedstawiamy kilka witryn, które najlepiej się do tego nadadzą.

Badacze z firmy oświetleniowej i meblarskiej, Elite Fixtures, przeanalizowali różnice w cenie energii elektrycznej na całym świecie i uznali Wenezuelę za najtańsze miejsce wydobycia. Aby utworzyć jeden token bitcoina, potrzeba około 530 dolarów. Liczba ta stanowi mniej niż połowę tego, co trzeba zapłacić w drugim najtańszym kraju na liście - w Trynidad i Tobago, gdzie kosztuje to 1190 USD. W Uzbekistanie, który znajduje się na trzecim miejscu, górnik poniesie znacznie wyższy koszt, prawie 1790 dolarów na wydobycie jednego bitcoina.

Korea Południowa, jeden z największych na świecie rynków cyfrowych walut, została również nazwana najdroższym państwem dla górnictwa. Wyprodukowanie bitcoina kosztuje tam 26,670 USD, co stanowi ponad dwukrotność dzisiejszej wartości cyfrowej waluty numer jeden na świecie.

Prawie wszystkie z 20 największych państw z najdroższą energią elektryczną znajdowały się w Europie Zachodniej lub były wyspiarskimi państwami na Pacyfiku. Niue, małe wyspiarskie państwo na południowym Pacyfiku, było drugim najbardziej nierentownym krajem dla górnictwa, gdzie trzeba wydać 17 566 $, aby wygenerować pojedynczego bitcoina. Bahrajn zajął trzecie miejsce. W tym kraju Zatoki Arabskiej, górnik wyda 16 773 $ na wykopanie jednego bitcoina.

Raport przeanalizował ceny energii elektrycznej ze 115 różnych krajów. Badacze wykorzystali również dane dostarczone przez trzy popularne koparki kryptowalut, w tym AntMiner S7, AntMiner S9 i Avalon 6.