Aktualna cena bitcoina - jak sprawdzić ile kosztuje bitcoin

Z jakich stron najlepiej skorzystać gdy potrzebujemy sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, lub innych kryptowalut? W internecie opcji do wyboru jest tyle, że decyzja może wydawać się niemożliwa. Aby ułatwić wam sprawę, w tym artykule przedstawiamy kilka witryn, które najlepiej się do tego nadadzą.

Aktualna cena bitcoina - jak sprawdzić ile kosztuje bitcoin
Photo by Tezos / Unsplash: gdzie sprawdzać cenę bitcoina

Google.com

Najprostsza opcja to zwyczajne wpisanie hasła BTC USD (USD możemy zamienić na dowolną preferowaną przez nas walutę) w Google. Wujek wyświadcza nam przysługę automatycznie pokazując wykres z możliwością zmiany okresu, który obejmuje, jak i waluty na jaką przeliczamy kryptowalutę.


Cryptowat.ch

Kolejna wartościowa domena to Cryptowat.ch, jest to interface służący do analizowania ruchów na rynku oraz dokonywania transakcji na każdej większej giełdzie kryptowalut. Dzięki temu możemy w szybki sposób porównywać ceny na różnych giełdach.


CoinMarketCap

CoinMarketCap jest najpopularniejszą na świecie witryną do śledzenia cen kryptowalut, co świadczy o jej wiarygodności. Pokazuje ceny kryptowalut na różnych giełdach, oraz wyciąga z nich średnią.


Kantor kryptowalut

Gdy zastanawiasz się finalnie jak kupić bitcoina możesz sprawdzić ile otrzymasz BTC za określoną kwotę w PLN lub EUR bezpośrednio w kantorze. Wchodząc na stronę, można zdefiniować kwotę za jaką chcemy kupić i otrzymujemy konkretną ofertę sprzedaży lub odkupu. Cena w kantorach wyznaczana jest zazwyczaj poprzez łączenie ksiąg zleceń wielu różnych giełd i łączenie ich w najlepszą ofertę.

wykres ceny Bitcoin / PLN na swap.ly

Tradingview

Dla fanów wskaźników i analizy technicznej nieocenionym źródłem jest Tradinview, który posiada świetne wykresy i analizy społeczności. W Tradingview podaje jednak kursy głównie w dolarach i euro.

Tradinview Bitcoin / USD