Dubaj: Wszystkie 50 apartamentów wystawionych w bitcoinie, wyprzedane

Bieliźniana potentatka Michelle Mone i jej partner Doug Barrowman sprzedali 50 ze swoich 1300 apartamentów w Dubaju za bitcoiny. Ceny tych luksusowych apartamentów bitcoinie wahały się od około 15 BTC do 45 BTC.

Dubaj: Wszystkie 50 apartamentów wystawionych w bitcoinie, wyprzedane

Bieliźniana potentatka Michelle Mone i jej partner Doug Barrowman sprzedali 50 ze swoich 1300 apartamentów w Dubaju za bitcoiny. Ceny tych luksusowych apartamentów wahały się od około 15 BTC do 45 BTC.

Bitcoin wydaje się być rentowny jako rynek, a ostrzy gracze akceptują go jako formę płatności. Od kanadyjskiego KFC do nieruchomości w Dubaju, gorączka bitcoina wydaje się być wysoka na całym świecie.

Pierwsze w historii apartamenty bitcoin

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sprawie złożenia oferty na obrót nieruchomościami w bitcoinie, brytyjscy miliarderzy sprzedali 50 luksusowych apartamentów. Apartamenty te znajdują się w Science Park w Dubaju, a ich budowa ma się zakończyć do 2020 roku.

"Przeznaczyliśmy 50 z 1300 inwestycji, sprzedaliśmy wszystkie, niektórzy kupili jedno lub dwa, a jedna osoba kupiła dziesięć"– Barrowman

To tylko pierwsza partia mieszkań, które zostały sprzedane. Nabywcy wydają się być podekscytowani ideą handlu w bitcoinie. Jak mówi Barrowman, wciąż otrzymują wiele zapytań.

"Wciąż otrzymujemy dużo zapytań (…) Nie wydaliśmy kolejnej partii. Szczególnie, gdy bitcoin osiągał dobre wyniki na giełdach. Wydaje mi się, że wiele osób spieniężało środki w okresie świątecznym – Barrowman.

Para oferuje również dodatkowe usługi, takie jak projektowanie wnętrz wykonywane w tych apartamentach również za bitcoiny. Jednak te płatności kryptowalutowe są natychmiast konwertowane na USD za pomocą BitStamp, aby zminimalizować efekt niestabilności kryptowaluty.

Co następne?

Szał kryptowalutowy dla pary przedsiębiorców nie ogranicza ich tylko do handlu krypto. Oboje uruchomili własną platformę inwestycyjną opartą na technologii blockchain o nazwie Equi. Poza tym, że jest miliarderem, Barrowman jest niewątpliwie entuzjastą kryptowalut, który wierzy w harmonizację świata wirtualnych walut z rzeczywistością.

"Podoba mi się, że ta przestrzeń kryptograficzna służy do zakupu rzeczywistych aktywów (...) To także duch Equi. Wprowadza krypto w przestrzeń fizyczną i prawdziwy świat" – Barrowman

źródło: cryptocoin123.com