Weryfikacja bez konieczności wysłania skanów dokumentów w kantorze swap.ly

Weryfikacja bez konieczności wysłania skanów dokumentów w kantorze swap.ly

Odkąd obowiązują nowe regulacje wynikające z unijnej dyrektywy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, instytucje obowiązane m.in. giełdy kryptowalut są zmuszone do weryfikowania tożsamości klientów. Jest to jednak często długotrwałe, kłopotliwe i wiąże się z tym spore ryzyko wycieku takich danych.

Biorąc pod uwagę poszerzający się zakres branż, które muszą takie dane przetwarzać jest tylko kwestią czasu kiedy np. skany dokumentów tożsamości trafią w niepowołane ręce.

Kantor kryptowalut swap.ly, który oferuje wymianę Bitcoin, Litecoin oraz Ethereum, wdrożył właśnie FiberID, dzięki któremu instytucje obowiązane, aby zweryfikować swoich klientów nie muszą gromadzić skanów dokumentów tożsamości.

Osoby fizyczne chcące dokonać weryfikacji potrzebują jedynie ogólnodostępnego dla każdego obywatela Profilu Zaufanego (ePUAP), który można założyć przez Internet za pośrednictwem bankowości internetowej.

Klient przechodząc proces weryfikacji uzupełnia dane osobowe w profilu i generuje dokument do podpisu profilem zaufanym, następnie jest przekierowany na stronę ePUAP w celu podpisania dokumentu, a następnie wgrywa go do systemu weryfikacyjnego, który potwierdza zgodność podpisu klienta.

Na żadnym etapie nie jest konieczne przesyłanie skanów swoich dokumentów tożsamości i jest to wygodniejsze niż karkołomne robienie zdjęć dowodu osobistego a często również tzw. selfie z dokumentem.

FiberID, system stworzony przez fintech Fiberpay, ma stanowić alternatywę dla standardowej weryfikacji, która mogą być sporą barierą dla klientów giełd i kantorów, którzy obawiają się przekazywanie swoich zdjęć dokumentów tożsamości. Dodatkowo może przyczynić się do dalszej popularyzacji Profilu Zaufanego, który pozwala na załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Gdzie kupić Bitcoin bez weryfikacji
Weryfikacja tożsamości w kantorach i na giełdach kryptowalut stała się powszechna. Natomiast są jeszcze sposoby aby pozyskać BTC bez uciążliwej i niebezpiecznej weryfikacji.