Wenezuela szuka górników do krajowej kryptowaluty, Petro. Rząd otworzył rejestrację dla górników, aby uzyskać dostęp do nowej waluty. Według prezydenta Wenezueli, Nicolása Maduro, 860,811 młodych osób zarejestrowało się już w celu utworzenia farm wydobywczych Petro.

Wenezuela otworzyła Rejestr Górników Kryptowalutowych dla każdego, kto posiada obywatelstwo i chce zaangażować się w kopanie kryptowaluty - Petro. Portal uruchomiony przez Superintendence Cryptocurrencies i Related Activities pozostanie otwarty do 21 stycznia.

Rejestracja kopania

Rejestracja "to podstawowy wymóg, aby osoby fizyczne i prawne miały dostęp do Petro" - donosi El Impulso. Ponadto minister komunikacji i informacji, Jorge Rodriguez, wskazał, że zarejestrowani mogą mieć dostęp do innych walut cyfrowych, które są autoryzowane przez rząd.

„Osoby fizyczne lub prawne wpisane w Rejestrze będą mogły nabywać inne rodzaje kryptowalut do swobodnego użytku w Wenezueli, tak długo jak będą miały upoważnienie”.

Oparcie na nafcie

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro po raz pierwszy ogłosił utworzenie Petro w grudniu. Następnie stworzył Nadzór kryptowalut, a także Obserwatorium Blockchain, aby nadzorować uruchomienie i działanie Petro. Niedawno poparł Petro 5 miliardami baryłek rezerw ropy naftowej i wydał szczegóły wydobycia, handlu i wprowadzenia nowej waluty.

W oparciu o najnowsze dane Ministerstwa Ropy Naftowej, "podstawą do obliczenia wartości Petro będzie cena baryłki ropy, która obecnie wynosi średnio 57 dolarów"

860,000+

Maduro twierdzi, że od momentu ogłoszenia pomysłu, rekrutuje młodych ludzi w całym kraju, do rozwijania farm górniczych dla Petro. Według prezydenta, 860 811 młodych osób zgłosiło się już do udziału w projekcie farmy górniczej, z czego 300 000 rozpoczęło już prace nad nią w ramach krajowego programu Chamba Juvenil. W tym projekcie komputery będą połączone przez oprogramowanie do eksploracji, opracowane przez Maduro.

„Nazwiemy ich specjalnym zespołem kryptowalutowym... Będą zakładać farmy kryptowalut we wszystkich stanach i gminach kraju”.

Tymczasem prywatny sektor Wenezueli ma pewne zastrzeżenia do Petro:

„Rynek kryptowalut na świecie nie jest zarządzany przez rządy, a jego wiarygodność i sukces są oparte na zaufaniu - czymś, co nie istnieje w Wenezueli”.

źródło: bitcoin.com