Wenezuela uruchomi pierwszą na świecie KLEPTOWALUTĘ?!

El presidente Republiki, Nicolás Maduro, ogłosił w niedzielę, że rząd rozpocznie opracowywanie systemu kryptowalut w celu poszukiwania nowych form finansowania, a tym samym będzie miał alternatywę dla ratowania gospodarki narodowej

Wenezuela uruchomi pierwszą na świecie KLEPTOWALUTĘ?!

El presidente Republiki, Nicolás Maduro, ogłosił w niedzielę, że rząd rozpocznie opracowywanie systemu kryptowalut w celu poszukiwania nowych form finansowania, a tym samym będzie miał alternatywę dla ratowania gospodarki narodowej.

Wyjaśnił, że wartość tej nowej cyfrowej waluty, zwanej "Petro", będzie wsparta rezerwami złota, ropy, gazu i diamentów. Potwierdził także, że ten system umożliwi obywatelom przeprowadzanie różnych transakcji.

"Wenezuela ogłasza utworzenie swojej kryptowaluty Petro. Pozwoli nam to przejść do nowych form międzynarodowego finansowania gospodarczego i społecznego rozwoju kraju. (…) Nowy system kryptowalut będzie oparty na rezerwach zasobów naturalnych, aby przyspieszyć rozwój gospodarczy kraju. (…) Celem jest postęp w gospodarce Wenezueli i przezwyciężenie blokady finansowej, co pozwoli nam kontynuować rozwój gospodarczy i społeczny wspierany przez bogactwa Wenezueli" – powiedział Maduro podczas swojego cotygodniowego programu telewizyjnego, transmitowanego na kanale państwowym VTV

Według Maduro przesłanką do utworzenia tej waluty jest rzekoma "międzynarodowa blokada finansowa" wobec Wenezueli wprowadzona przez potężne kraje świata.

Pozostają kwestie, które są nie do końca jasne. Mianowicie w jaki sposób PetroCoin będzie wspierany przez różne zasoby naturalne, gdy cały sens kryptografii tkwi w tym, że waluty cyfrowe nie są wspierane przez cokolwiek.

Kuriozalny pomysł jest już komentowany w sieci. Poddawany wątpliwościom staje się obiektem żartów. Rozkręcając na koniec karuzelę śmiechu warto przytoczyć pytanie retoryczne zadane przez jednego z ćwierkających.