Ukraina następna w kolejce do zaadaptowania Bitcoina

Ukraina następna w kolejce do zaadaptowania Bitcoina
Photo by Rostislav Artov / Unsplash

*Niepotwierdzona informacja*

Eksperci uważają, że Ukraina przygotowuje się do ustanowienia Bitcoina legalnym środkiem płatniczym.

Wiadomo, że delegaci rządu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego spotkali się z ich odpowiednikami w Salwadorze przed stworzeniem planu umieszczenia adopcji kryptowalut na szczycie agendy finansowej wschodnioeuropejskiego giganta.

Zełenski – głośny ewangelista Bitcoina – polecił już ministrom przekształcenie Ukrainy w naród przyjazny dla kryptowalut.

W zeszłym tygodniu 43-letni polityk przebywał w Kalifornii na misji rozpoznawczej podczas zwiedzania Doliny Krzemowej, badając możliwości, dzięki którym Ukraina będzie mogła ustanowić Bitcoina na równi ze swoją tradycyjną walutą.

Plan, jak mówi profesor Wiaczesław Jewgienijew, polega na tym, aby Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym Ukrainy do początku 2023 r., tworząc „kraj dwuwalutowy”, w którym Bitcoin znajdzie się obok fiducjarnej hrywny, zanim potencjalnie zostanie wprowadzony jako dominująca struktura finansowa.

Ukraina w naturalny sposób dopasowuje się do takiego planu” – powiedział rosyjski ekspert finansowy.

Naród ukraiński jest nie tylko przygotowany na rewolucję finansową, ale także jest do niej przyzwyczajony i tego właśnie oczekuje”.

Hrywna, równo 25 lat temu w tym tygodniu, w tajnym przebudowaniu finansowym zastąpiła Karbowańca, co do dziś nie podoba się Ukraińcom.

Musisz przyjrzeć się dynamice Ukrainy, aby zrozumieć, jak i dlaczego plan jej rządu dotyczący restrukturyzacji w kierunku gospodarki cyfrowej może być w rzeczywistości prawdziwie genialnym przebłyskiem” – wyjaśnił prof. Evgenyev.

Ukraina ma młodą populację, która chętnie wyjdzie z cienia hałaśliwego sąsiada i wyrwie się z kajdan finansowych, które powstrzymywały ją przez tyle lat. Rodzący ciągłe obawy apodyktyczny wpływ Rosji może okazać się paliwem potrzebnym do silników sukcesu”.

Evgenyev uważa, że Bitcoin może być magiczną miksturą potrzebną do obudzenia śpiącego giganta jakim jest Ukraina.

Perspektywy tutaj są ogromne” – dodaje profesor.

Mamy jeden z najbardziej zróżnicowanych miksów energetycznych na świecie, oraz godną pozazdroszczenia kompensację emisji dwutlenku węgla, która może przyciągnąć tysiące górników. Dodaj do tego prezydenta, który pochodzi z tej samej kuźni co Bukele, młodą populację i wielkie pragnienie zmian i, cóż, masz formułę, która może bardzo łatwo i szybko odnieść sukces”.

Rzeczywiście, myślący przyszłościowo premier Salwadoru Nayib Bukele mógł już mieć wpływ na Zełenskiego, popychając go do zrealizowania jego ambicji związanych z Bitcoinem.

Byli w ciągłej dyskusji – dzieląc się pomysłami, planami i przemyśleniami na temat przyszłej sytuacji finansowej swoich narodów” – mówi Jewgienijew.

W tym samym czasie, kiedy Zełenski był w Ameryce, ministerialna partia największych mózgów finansowych Ukrainy była w Salwadorze, bardzo głęboko zagłębiając się w ich strukturę finansową, aby wykorzystać ją jako prototyp do planu Ukrainy."

Projekt zajmie mniej niż dwa lata, z lub bez wsparcia międzynarodowych władz finansowych, i sprawi, że Bitcoin stanie się dominującą walutą Ukrainy”.

Prezydent Zełenski oficjalnie ogłosił w zeszłym tygodniu w San Francisco przybycie Ukrainy na światową scenę kryptowalut. Spotykając się z niektórymi z wiodących inwestorów i wpływowych finansistów w regionie, wyjaśnił, że rząd Ukrainy koncentruje się na tworzeniu cyfrowego państwa.

Nasze spotkanie tutaj, w Dolinie Krzemowej, jest doskonałą okazją do omówienia perspektyw rozwoju sektora IT i innowacji na Ukrainie” – zadeklarował.

Nasz kraj szybko się przekształca i adaptuje innowacje. W ciągu ostatniego roku udało nam się dokonać prawdziwego przełomu w sferze cyfrowej. Jednak wciąż musimy wiele do zrobienia”.

Podczas spotkania z delegatami Stellar Development Network zasugerował, że trwają już prace nad ustanowieniem ram prawnych, które utorują drogę do przyjęcia Bitcoina.

Ukraina jest obecnie największym magnesem dla specjalistów od blockchain i kryptowalut w Europie, jednym z wektorów rozwoju ukraińskiej gospodarki cyfrowej jest uruchomienie i rozwój legalnego innowacyjnego rynku wirtualnych aktywów”.