Teksas staje się mekką dla górników Bitcoin

Dostęp do unikalnych źródeł energii oraz przyjazne przepisy prawne sprawiają, że coraz więcej górników Bitcoina przenosi się do Teksasu.

Teksas staje się mekką dla górników Bitcoin


W przypadku społeczności górników krypto ciężko jest stwierdzić gdzie znajdują się poszczególne farmy, i co wykopują. Jest jednak dużo dowodów, które świadczą o dużym ruchu branży górnictwa bitcoin do Teksasu. Firmy górnicze takie jak Bitman, Blockcap, Argo Blockchain, Great American Mining, Layer1, Compute North, Riort Blockchain i Whinstone to tylko cząstka "grubych ryb" z branży, które zdecydowały się przemieścić do "Stanu Samotnej Gwiazdy".

Texas może wydawać się mało sprzyjającym miejscem dla górnictwa kryptowalut. Energia może i jest tania, ale jej rezerwy są niezwykle małe, co potwierdziła ostatnio śnieżyca, która pozostawiła wiele domów i biznesów bez prądu przez aż do czterech dni. Meredith Angwin, autorka książki "Shorting The Grid", powiedziała ostatnio w wywiadzie dla “GAMcast”, że Teksas posiada "najmniejszą z rezerw" jeżeli chodzi o dostawę energii. Angwin zaznaczyła też, że energie odnawialne są bardzo zależne od pogody, przez co muszą być wspierane przez gaz ziemny.

Pomimo tych wyzwań, Argo Blockchain rozpoczyna działalność w zachodnim Teksasie, korzystając z odnawialnych źródeł energii (głównie wiatr), oraz gazu ziemnego w ramach backupu.

"Dla górników naturalne jest wyszukiwanie najtańszych źródeł energii, które zwykle są uwięzionymi źródłami odnawialnymi lub paliwami kopalnymi, takimi jak gaz ziemny i ropa naftowa, wydobywanymi poprzez spalanie lub odpowietrzanie, które w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane” – powiedział Marty Bent w swoim podcaście.
"Wybraliśmy zachodni Teksas dlatego, że oferuje nam jedną z najniższych stawek dla energii na całym świecie, której większość pochodzi ze źródeł energii odnawialnej" – powiedział ostatnio CEO firmy, Peter Wall, magazynowi Bitcoin Magazine.

Inni górnicy znajdują rozwiązanie w technologii wychwytywania gazów wypuszczanych do atmosfery, zapoczątkowanej przez Upstream Data. Firmy górnicze które korzystające z tej technologii w Teksasie są na dobrej pozycji, dzięki dużej ilości znajdujących się tam producentów ropy i gazu.

Firmy takie jak Great American Mining są chętnie przyjmowane przez producentów ropy, którzy potrzebują sposobu dzięki któremu mogliby zmniejszyć ilość gazu wypuszczanego do atmosfery, który wytwarzany jest jako produkt uboczny. Tym sposobem firmy górnicze uzyskują energię bezpłatnie, jednocześnie pomagając zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

W obliczu ciągłych problemów z siecią energetyczną w Teksasie, wychwytywanie gazu ma również inną ogromną zaletę, ponieważ jest od niej niezależne. W komunikacie zapowiadającym współpracę z Great American Mining, Fortress Technologies mówi o znaczeniu tej niezależności:

„Strategiczne skupienie się Great American Mining na wytwarzaniu energii poza siecią, w ramach długoterminowej rentowności ich działalności to kolejny powód, dla którego jesteśmy podekscytowani współpracą z nimi” – czytamy w komunikacie. „Wydobywanie poza siecią z czasem znacznie zmniejsza ryzyko operacyjne, ponieważ popyt na umowy zakupu energii w sieci ze strony górników Bitcoin i innych konsumentów energii staje się bardziej konkurencyjny. Co więcej, stanowi to dla nas ogromną szansę, do której możemy dążyć, ponieważ cały wychwytywany gaz w USA przekształcony w energię elektryczną dałby około 7,4 GW, co z kolei stanowi około 50-70% całkowitej mocy obecnie przetworzonej przez sieć Bitcoin.”

Nowa Mekka dla górników Bitcoin

Rosnące zainteresowanie wydobyciem kryptowalut ze strony instytucji, takich jak fundusze inwestycyjne, pobudza rozwój, ponieważ inwestorzy szukają obszarów nie tylko z tanią i obfitą energią, ale także z pewnym stopniem pewności politycznej i regulacyjnej.

Myślę, że Teksas jest i będzie mekką górnictwa w Ameryce Północnej” - powiedział Evanson. „Różnorodne źródła taniej energii, programy równoważenia obciążenia energetycznego i przyjazne przepisy zapewniają, że przez wiele lat będzie to hotspot do wydobywania Bitcoinów”.