Firma Swissquote Bank SA ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego produktu giełdowego opartego na kryptowalutach, zwanego "certyfikatami bitcoinowymi". Certyfikaty będą pierwszym aktywnie zarządzanym funduszem Swissquote powiązanym z zasobami cyfrowymi i pieniędzmi.

Grupa Swissquote wierzy, że inwestorzy wszystkich profilów powinni mieć ekspozycję na bitcoiny.

Swissquote Group Holding SA to firma, która powstała w 1996 roku i specjalizuje się w zarządzaniu finansami i usługach handlu online. Główna siedziba firmy mieści się w Szwajcarii, jednak jej filie są zlokalizowane również w Hongkongu, Londynie, na Malcie, w Dubaju, Zurychu i Bernie.

Certyfikaty bitcoin Swissquote Group będą przedmiotem obrotu na szwajcarskiej platformie transakcyjnej SIX wraz z akcjami publicznymi spółki. Certyfikaty giełdowe będą nazywane " SQXBTQ ", a fundusz wykorzysta algorytmiczne uczenie maszynowe oraz kwantytatywny zespół inwestycyjny, który twierdzi, że stale śledzi trendy cen bitcoinów.

Inwestorzy wszystkich profili powinni móc skorzystać z hajpu na waluty cyfrowe. Właśnie dlatego uruchamiamy pierwszy dynamicznie zarządzany certyfikat bitcoin notowany na szwajcarskiej giełdzie – wyjaśnia zarząd firmy

"Ogranicz narażenie na ryzyko poprzez inwestowanie w certyfikat na SIX Swiss Exchange i czerp korzyści ze zdrowego potencjału".

źródło: bitcoin.com