Sklepy Samsunga w krajach bałtyckich od teraz akceptują kryptowaluty

W piątek sklepy Samsung w krajach bałtyckich ogłosiły, że będą akceptować siedem różnych kryptowalut za swoje towary.

Sklepy Samsunga w krajach bałtyckich od teraz akceptują kryptowaluty

W piątek sklepy Samsung w krajach bałtyckich ogłosiły, że będą akceptować siedem różnych kryptowalut w zamian za swoje produkty. Dzięki partnerstwu z firmą Coppay przetwarzającą płatności, klienci dokonujący zakupów w sklepach Samsung w Tallinie, Rydze, Wilnie i Kownie będą mogli płacić za pomocą BTC, ETH, DASH, NEM, STEEM, XRP i LTC.

Platforma Coppay jest europejską firmą fintech, która oferuje bramki płatności dla klientów korzystających z kryptowalut za pośrednictwem 31 punktów sprzedaży. Teraz firma ogłosiła, że Samsung naprawdę popiera swój slogan "Włącz Przyszłość", akceptując siedem różnych kryptowalut. W skład cyfrowych walut, które sklepy akceptują do płatności, wchodzi bitcoin (BTC), dash (DASH), NEM (XEM), steem (STEEM), ripple (XRP), litecoin (LTC) i ethereum (ETH).

"Klienci w Tallinnie, Rydze, Wilnie i Kownie mogą kupować smartfony, tablety, laptopy, telewizory i inne produkty Samsunga za pomocą cyfrowych pieniędzy" – wyjaśnia komunikat Coppay.

„Istnieje coraz większa tendencja do cyfryzacji biznesu i pozwalania klientom płacić za towary i usługi w kryptowalucie, czy to w globalnych sieciach detalicznych czy w lokalnych restauracjach”.

Kryptowaluty są szczególnie popularne w krajach bałtyckich, a zasoby cyfrowe cieszą się szerokim uznaniem w państwach takich jak Estonia, Łotwa i Litwa. Istnieje duża różnorodność handlowców, którzy akceptują płatności bitcoinami w barach, restauracjach, hotelach, sklepach specjalistycznych, sklepach odzieżowych czy salonach masażu. Polityka regulacyjna w regionie Morza Bałtyckiego prawie nie istnieje, z wyjątkiem Łotwy, która może nałożyć na giełdy kryptowalutowe 20-procentowy podatek od zysków kapitałowych.

Samsung wykazał także zainteresowanie technologią blockchain i powszechnie wiadomo, że firma tworzy półprzewodniki dla urządzeń do wydobywania kryptowalut. Wyniki spółki znacznie wzrosły w 2017 r. ze względu na zapotrzebowanie na półprzewodniki związane z operacjami wydobycia zasobów cyfrowych. Procesor płatności Coppay działa podobnie do platformy firmy Bitpay, a sprzedawcy mogą przechowywać kryptowalutę ze sprzedaży, wymieniać ją na fiaty lub jedno i drugie. Firma wyjaśnia, że inni sprzedawcy Samsung również dodadzą funkcję płatności kryptowalutą za pośrednictwem swojego systemu.

źródło: bitcoin.com