SEC zalane pozytywnymi komentarzami dotyczącymi ETF na bitcoina

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymała napływ komentarzy w imieniu entuzjastów kryptowalut w sprawie zatwierdzenia ETF na bitcoina.

SEC zalane pozytywnymi komentarzami dotyczącymi ETF na bitcoina

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymała napływ komentarzy w imieniu entuzjastów kryptowalut w sprawie zatwierdzenia ETF na bitcoina.

26 czerwca Cboe Global Markets złożyło wniosek do SEC o zatwierdzenie Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF). Agencja opublikowała wniosek i poprosiła opinię publiczną o skomentowanie tej kwestii.

Ogromne zainteresowanie ETF na bitcoina

SEC zaprosił społeczeństwo do komentowania sprawy bitcoinowego funduszu ETF około trzech tygodni temu. Od tego czasu ponad 90 osób zgłosiło swoje uwagi.

To mniej więcej dziesięć razy więcej niż komentarze, które Komisja otrzymała w kwietniu, kiedy poprosiła o opinię publiczną na temat innego notowania ETF Bitcoin – według Bloomberga.

Większość komentarzy otrzymanych przez SEC wspiera program Cboe. Pierwsza, otrzymana 11 lipca od Bradleya Bakera, brzmi:

„Moim zdaniem wykorzystanie kryptowalut jest nieuniknionym faktem. Ignorowanie lub udawanie, że jest inaczej, to przymykanie oczu na rzeczywistość.

Mimo wszystko, podczas gdy krypto-przestrzeń jest obecnie stanem "Dzikiego Zachodu", nadzór i odpowiedzialność będą służyć znacznemu celowi w stabilizacji tego sektora i ochronie jednostek.

Moja sugestia jest taka, że jako agencja należy zaakceptować nieuniknione i być siłą przewodnią na tym wczesnym etapie powstawania”.

Oczywiście, chociaż jest to mniejszość, niektórzy nie akceptują idei funduszu ETF Bitcoin. Anthony Arcieri, na przykład, wyraża obawy, że cena Bitcoina została aktywnie zmanipulowana, a zatem tworzenie ETF z niego nie ma sensu:

„Fundusz ETF wspierany przez Bitcoin na regulowanych giełdach jest niepokojącą perspektywą ze względu na trwające "anomalie" w cenie Bitcoina, które wydają się być wynikiem manipulacji cenowej za pomocą metod, które byłyby niezgodne z prawem na regulowanych giełdach, np. wash trade”.

Jesteśmy coraz bliżej?

Podczas gdy ostatnie zgłoszenie Cboe nie jest jedyną próbą uzyskania zatwierdzenia dla funduszu ETF Bitcoin, to może mieć ona największe szanse powodzenia.

SEC podjęła aktywne działania w kierunku wyjaśnienia, że Bitcoin, Ether i inne zdecentralizowane kryptowaluty nie będą klasyfikowane jako papiery wartościowe. To nowe stanowisko agencji może otworzyć drzwi do długo oczekiwanej akceptacji.

Co więcej, wspomniany powyżej szał na bitocinowe ETF jest również niezaprzeczalnym czynnikiem. Sprawa przyciągnęła również uwagę wpływowych graczy, takich jak handlowiec kryptowalut i gospodarz Cryptotradera (CNBC) Ran Neuner, który powiedział, że "SEC nie ma prawdziwego powodu, aby blokować następną ETF".

źródło: bitcoinist.com