Rosyjskie Ministerstwo Finansów zalegalizowało handel kryptowalutami, nie zgadza się z tym bank centralny

Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej (Minfin) przedłożyło projekt rozporządzenia w sprawie aktywów cyfrowych. Warto zauważyć, że bank centralny Rosji nie zgadza się z Ministerstwem Finansów, że giełda kryptowalutowa powinna być legalnie przyjęta.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów zalegalizowało handel kryptowalutami, nie zgadza się z tym bank centralny

Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej (Minfin) przedłożyło projekt rozporządzenia w sprawie aktywów cyfrowych. Warto zauważyć, że bank centralny Rosji nie zgadza się z Ministerstwem Finansów, że giełda kryptowalutowa powinna być legalnie przyjęta. Zdaniem banku centralnego zasady wymiany walut cyfrowych powinny obowiązywać tylko w przypadku żetonów, które przyciągałyby inwestycje finansowe.

Jednak autorzy ustawy są pewni, że status prawny handlu kryptowalutami zmniejszy ryzyko oszustwa i zapewni przejrzystość fiskalną, co powinno zwiększyć wpływy podatkowe rządu. Natomiast zakaz handlu kryptowalutą spowodowałby sytuację, w której waluta wykorzystywana jest do nielegalnych celów.

W odniesieniu do kryptowalut i tokenów wymienianych na inne kryptowaluty, ruble i waluty obce, Minfin twierdzi, że chroni prawa niewykwalifikowanych inwestorów, zezwalając na handel wyłącznie za pośrednictwem uprawnionych operatorów wymiany kryptowalut.

ICO, tokeny mogą być wydawane przez korporacje lub jednoosobowych właścicieli w celu zbierania funduszy. Do PTK należy dołączyć określone dokumenty prawne ujawniające szczegóły umowy, takie jak pełna nazwa emitenta, lokalizacja, oficjalna strona internetowa i cena tokena.

Zgodnie z tym dokumentem inwestorzy nieprofesjonalni nie mogą zainwestować więcej niż 50 000 rubli, czyli około 900 USD w każdym ICO. Co więcej, ostateczna wersja projektu zostałaby opublikowana nie później niż 1 lipca 2018 r.

źródło: businessdigit.com