Rosyjski kandydat na prezydenta: "Zalegalizujemy bitcoiny i inne kryptowaluty"

Niedawno ogłoszony rosyjski kandydat na prezydenta, Borys Titow, jest zwolennikiem bitcoina. Obiecuje zalegalizować bitcoiny i inne kryptowaluty, pod warunkiem, że wybrany.

Rosyjski kandydat na prezydenta: "Zalegalizujemy bitcoiny i inne kryptowaluty"

Niedawno ogłoszony rosyjski kandydat na prezydenta, Borys Titow, jest zwolennikiem bitcoina. Obiecuje zalegalizować bitcoiny i inne kryptowaluty, pod warunkiem, że zostanie wybrany. Titow przyjaźni się z prezydentem Władimirem Putinem i kieruje jego wysiłkami na rzecz walki z korupcją. Wielokrotnie popierał legalizację bitcoinów w Rosji, sugerując, że kraj powinien podążać tropem Japonii.

Prezydencki komisarz ds. praw przedsiębiorców i rzecznik biznesu – Borys Titow – kandyduje na prezydenta Rosji w wyborach w 2018 roku. 56-latek reprezentuje zorientowaną na biznes „Partię Wzrostu”, ogłoszoną w tym tygodniu.

„Popularne kryptowaluty, w tym bitcoin i ethereum, zostaną zalegalizowane. Ludzie będą mieli możliwość przechowywania ich w bankach i giełdach kryptograficznych oraz wykorzystywania ich jako środka płatniczego, jednak tylko w przypadku transakcji zewnętrznych”.

Obecnie rosyjski rząd pracuje nad rozwinięciem krajowej kryptowaluty narodowej. Pierwsza propozycja „kryptorubla” została już złożona przez Ministerstwo Komunikacji i Mass Mediów. Jednak Titow ma inne plany.

„Trzy miesiące temu zastanawialiśmy się nad stworzeniem waluty krajowej. Ale wszystko zmienia się szybko i porzuciliśmy ten pomysł. W końcu zadaniem kryptowaluty jest redukcja kosztów. I zdaliśmy sobie sprawę, że ta (kryptowaluta narodowa) nie jest konieczna, ważniejsza jest regulacja tego, co jest”.

Titov od dawna jest zwolennikiem bitcoinów i innych kryptowalut. W lipcu, zwrócił się do banku centralnego z prośbą o podążanie za przykładem Japonii i zalegalizowanie bitcoina.

źródło: bitcoin.com