Rosja planuje zalegalizować bitcoiny i uregulować wydobywanie kryptowalut

Wygląda na to, że rosyjski zakaz dot. kryptowalut i Bitcoin, z początku tego roku, staje się nieaktualny. Rosja ponownie rozważa kwestie związane z kryptowalutami. Jednak tym razem widzi je w pozytywnym świetle.

Rosja planuje zalegalizować bitcoiny i uregulować wydobywanie kryptowalut

Wygląda na to, że rosyjski zakaz dot. kryptowalut i bitcoina, z początku tego roku, staje się nieaktualny. Rosja ponownie rozważa kwestie związane z kryptowalutami. Jednak tym razem widzi je w pozytywnym świetle.

Teraz Rosja ma zatwierdzić kupowanie i sprzedawanie bitcoinów, ale czyni wydobycie nielegalnym. Rosyjski wiceminister finansów Aleksey Moiseev wspomniał, że kary będą się różnić w zależności od sytuacji wydobywczych. Jeśli ktoś kopie tylko po to, by rozliczyć transakcje finansowe, wówczas jest to karalne przestępstwo.

Wszyscy górnicy, firmy lub osoby fizyczne mają zarejestrować się w centralnym urzędzie, aby skonfigurować operacje wydobywcze.

W związku z tym, że kraj pracuje nad prawodawstwem mającym na celu zalegalizowanie bitcoinów i alternatywnych kryptowalut, Moiseev ponownie wyjaśnił, że wymiana handlowa kryptowalut będzie dozwolona, ale zanim prawo przyniesie efekty, minie jakiś czas.

Tymczasem Rosja testuje możliwość systemu głosowania opartego na blockchainie. Zgodnie z zapowiedziami technologia zmniejszy lub wyeliminuje nieuczciwe działania podczas wyborów.

Obecnie wydobywanie i transakcje bitcoinowe nie są regulowane. Niemniej jednak prezydent Władimir Putin poinstruował, że organ zarządzający kryptowalutami jest tworzony w celu monitorowania bitcoina, alternatywnych walut, ICO (Initial Coin Offerings), wykopywania kryptowalut etc. Ma on powstać do lipca 2018 roku.

źródło: usethebitcoin.com