Rewolucja kopalniana w Izraelu – od złota do bitcoina

Akcje firmy wydobywającej złoto wzrosły o około 1300% zaledwie półtora miesiąca po ogłoszeniu przebranżowienia na blockchain i bitcoina.

Rewolucja kopalniana w Izraelu – od złota do bitcoina

Akcje firmy wydobywającej złoto wzrosły o około 1300% zaledwie półtora miesiąca po ogłoszeniu przebranżowienia na blockchain i bitcoina.

Natural Resource Holdings to mało znana izraelska firma, której inwestycje jeszcze do niedawna skupiały się głównie na złocie, srebrze, cynku i ołowiu. Akcje spółki, notowanej na giełdzie w Tel Awiwie, wystrzeliły w kosmos po jej skupieniu się na nowych technologiach.

Jak się okazuje aktualny plan firmy opiera się na urozmaiceniu oferty o bitcoina. Zgodnie z doniesieniami izraelskich mediów finansowych, pierwszym krokiem ku wejściu na rynek jest zakup kanadyjskiej farmy bitcoinów.

Firma ogłosiła, że negocjuje z BACKBONE Hosting Solutions, działającą pod nazwą handlową Bitfarms, zakup 75% udziałów w zamian za 75% własnych akcji. W odpowiedzi na raport inwestorzy wyłożyli środki, zmieniając stosunkowo niewielką firmę w dziesiątą najczęściej wymienianą na liście TASE.

Mówi się, że kanadyjska firma posiada 4 farmy serwerów w prowincji Quebec, świadczące usługi wydobywania bitcoinów, ethereum, bitcoin cash i litecoina. Dodatkowo dwie kolejne farmy, będące w budowie, mają być gotowe do działania na początku przyszłego roku. Firma podobno przynosi ponad 8,3 miliona dolarów miesięcznie, przy koszcie operacyjnym wynoszącym zaledwie 12%.

Według oficjalnej strony internetowej BACKBONE rozpoczęło działalność w 2016 r., koncentrując się przede wszystkim na oferowaniu opłacalnych rozwiązań hostingowych dla pasjonatów kryptowalut i profesjonalistów. Opierając się na "przyjaznej dla środowiska" działalności, firma twierdzi, że jej moc pochodzi z elektrowni wodnej położonej nieopodal obiektu i że korzysta z klimatu tundrowego, w którym chłodzenie nie jest problemem przez 10 miesięcy w roku.

źródło: bitcoin.com