Proponowana ustawa w USA uderza w wykorzystanie kryptowalut w handlu ludźmi w celach seksualnych

Komitet ds. Usług finansowych Izby Reprezentantów USA zaproponował projekt ustawy, która zainicjowałaby badanie dotyczące stosowania kryptowalut w handlu żywym towarem w celach seksualnych.

Proponowana ustawa w USA uderza w wykorzystanie kryptowalut w handlu ludźmi w celach seksualnych

Komitet ds. Usług finansowych Izby Reprezentantów USA zaproponował projekt ustawy, która zainicjowałaby badanie dotyczące stosowania kryptowalut w handlu żywym towarem w celach seksualnych.

Gdyby projekt ustawy został zatwierdzony i podpisany, wymagałoby to, aby Generalny Kontroler USA zbadał, w jaki sposób "wirtualne waluty i rynki internetowe są wykorzystywane do kupowania, sprzedawania lub ułatwiania finansowania towarów lub usług związanych z handlem seksualnym". Badanie to dodatkowo przyjrzy się zastosowaniu kryptowalut w nielegalnym handlu narkotykami.

Akt "Zwalczaj Nielegalne Sieci i Wykrywaj Handel” został przygotowany przez członka Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Juana Vargasa i miał zostać wprowadzony 12 czerwca br. Ustawa wzywa do poprawy "wysiłków agencji federalnych w celu powstrzymania korzystania z wirtualnych walut i rynków internetowych w ułatwianiu handlu ludźmi i narkotykami".

Zgodnie z memorandum, najpóźniej rok po przyjęciu ustawy, Generalny Kontroler będzie musiał dostarczyć raport do Komisji ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Urbanistyki oraz Komitetu ds. Usług Finansowych, wraz z wynikami badania i zaleceniami dotyczącymi działań legislacyjnych lub regulacyjnych.

Członkowie Kongresu, w tym ci z Komisji ds. Usług Finansowych, wyrazili w przeszłości sceptycyzm i jawną dezaprobatę kryptowalut. Reprezentant izby Brad Sherman z Kalifornii potępił samą ideę cyfrowych walut, mówiąc, że "pomagają terrorystom i przestępcom przesyłać pieniądze na całym świecie... Pomagają startupom popełniać oszustwa, wyciągać pieniądze i tylko w nikłych przypadkach faktycznie tworzą użyteczny biznes”.

Reprezentant Emanuel Cleaver podzielił się swoimi obawami, że Bitcoin może być użyty "w celu ułatwienia radykalnych kampanii nadużyć, nękania i/lub przemocy wobec Amerykanów" podczas gdy reprezentant Roger Williams twierdził, że "żadna z cyfrowych walut na świecie nie jest zgodna z krytycznymi normami AML/KYC" i nie należy oczekiwać złagodzenia tych standardów.

Inni członkowie Kongresu nie są tak niechętni, aby zbadać możliwości krypto i wykazać bardziej otwarte podejście do branży. Tom Emmer, który jest członkiem kongresowego Blockchain Caucus, powiedział, że USA powinno być "domem dla tej innowacji i powinno objąć te nowe technologie", zachęcając agencje federalne do opracowania bardziej dostosowanych regulacji dotyczących wirtualnych walut i blockchain. Senator Mark Warner, który zyskał reputację „krypto-byka”, wierzy, że "blockchain ma potencjał, by być równie rewolucyjnym jak telefony komórkowe".

źródło: cointelegraph / grafika: Flickr