Pożyczki pod zastaw kryptowalut zamiast sprzedawania. Zarabiaj na udzielaniu pożyczek

Pożyczki pod zastaw kryptowalut zamiast sprzedawania. Zarabiaj na udzielaniu pożyczek

Czy przyglądałaś/eś się ostatnio serwisom Nexo i Celsius Network? Obie platformy oferują kryptowalutowe konta oszczędnościowe oraz pożyczki w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jak? Dostarczają wiodące w branży produkty, które przydać mogą się każdemu z nas. Wybór pomiędzy tymi dwoma serwisami może być frustrujący, ze względu na to, jak podobne się wydają. Dla przykładu, obie firmy obsługują wiele różnych kryptowalut, i nie pobierają opłat.

Jednak uważna analiza zestawienia tych serwisów pozwala zauważyć pewne istotne różnice. Na początek, Nexo oferuje ubezpieczenie BitGo do 100 milionów dolarów na portfel. Ten dodatkowy poziom bezpieczeństwa przyciąga wielu klientów, z oczywistych powodów.

Obie platformy oprócz Bitcoinów, Ethereum i innych popularnych kryptowalut mają również waluty rodzime. Różnice zauważysz w ich interfejsach i podejściu do użytkownika, ale każda platforma zachęca do posiadania ich rodzimych walut, oferując korzystne stawki. To powiedziawszy, korzystanie z walut rodzimych pozostaje całkowicie opcjonalne.

Niekwestionowaną zaletą obu serwisów jest możliwość zaciągania pożyczek pod zastaw kryptowalut na różnym poziomie zabezpieczenia tzw. LTV od 25 do 75%. W ten sposób możemy uniknąć zdarzenia podatkowego jakim jest sprzedaż kryptowalut i jednocześnie ich nie sprzedawać zakładając ich wzrost wartości w przyszłości. Minusem jest na pewno sam wskaźnik LTV, który oznacza, że żeby uzyskać najlepsze oprocentowanie zaciągniętej pożyczki będziemy musieli zdeponować zabezpieczenie 4-krotnie większe niż kwota pożyczki.

Celsius Network

Amerykański Celsius Network to lider w branży kryptowalutowej kiedy mowa o kontach oszczędnościowych i pożyczkach. Firma może się pochwalić milionami użytkowników oraz najatrakcyjniejszymi funkcjonalnościami i stawkami w świecie krypto na dzień dzisiejszy.

Na przykład, CN oferuje najlepsze oprocentowanie stablecoinów, na poziomie 11.6% rocznie. Odsetki wypłaca co tydzień, i wymaga niewiele więcej niż 24 godzin na przeniesienie pełnego funduszu.

Jeśli zdecydujesz się na płatność w rodzimym tokenie sieci, otrzymasz więcej środków. To powiedziawszy, musisz najpierw skontaktować się z Celsius Network, aby sprawdzić, czy opcja tokenów rodzimych ma zastosowanie w Polsce.

Zakładając konto w Celsius Network z odnośnika na tej stronie dostaniesz bonus powitalny w wysokości 20 USD.

Nexo

Nexo jest estońską platformą pożyczkową oraz oszczędnościową. Pozwala użytkownikom pożyczać lub zarabiać odsetki od ich aktywów krypto.

Nexo oferuje konta oszczędnościowe na szerokiej gamie aktywów krypto. Obejmuje to konto oszczędnościowe w większości stablecoinów.

Spółką macierzystą Nexo jest Credissimo, czym chwali się jako dodatkową warstwą bezpieczeństwa konsumentów. Tradycyjna platforma finansowa, Credissimo, ma również siedzibę w UE. Niestety, jej reputacja znacznie pogorszyła się w ostatnich latach, co spowodowało m.in. wypisanie z giełdy bułgarskiej. Pomimo tych finansowych potknięć, Nexo wciąż działa prężnie, i wydaje się być niedotknięte problemami swojej spółki macierzystej.

Przyjazny użytkownikowi interfejs pozwala na bezproblemowe rozpoczęcie użytkowania poprzez aplikację mobilną. Nexo nie prowadzi giełdy, więc będziesz musiał/a dokonywać transakcji w innym miejscu.

Jeśli chcesz zarabiać do 10% rocznie na swoich stablecoinach, musisz wejść w posiadanie rodzimego tokenu Nexo. To powiedziawszy, gdy wartość tokena spadnie, może to prowadzić do znacznych strat, więc należy być ostrożnym.

Udogodnienia, które sprawiają, że tylu klientów powraca do Nexo, obejmują m.in. otrzymywanie dziennych odsetek. Zazwyczaj możesz wypłacić swoje kryptowaluty w ciągu godziny lub mniej, co stanowi kolejny bonus.

Naruszona reputacja Credissimo i nieco niejednoznaczna lokalizacja Nexo może budzić obawy. Pomimo tych „sygnałów ostrzegawczych” stwierdziliśmy, że czas reakcji obsługi klienta jest zarówno szybki, jak i budzi zaufanie.

Celsius Network vs Nexo:

Jeden z najlepszych sposobów, w jaki możemy porównać te platformy, to przyjrzeć się ich poszczególnym wadom, zaletom oraz głównym funkcjom. Dzięki temu odkryjemy, że pomimo wielu powierzchownych podobieństw, oba serwisy wyróżniają się unikalnymi elementami, które działają na ich korzyść bądź przeciwnie.

Zacznijmy od przeanalizowania funkcji oferowanych przez Celsius Network. Jeżeli wybierzesz tą platformę, będziesz mógł się cieszysz następującymi:

  • Brak opłat za założenie konta, korzystanie z niego, bądź wypłacanie środków.
  • Odsetki narastające tygodniowo.
  • Różnorodność aktywów.

Stopy procentowe Celsius Network są bardzo konkurencyjne, szczególnie w przypadku stablecoinów. Dostępna jest również opcja płatności CelPay.

Czym jest CelPay? Opcja ta pozwala na przesyłanie kryptowalut między użytkownikami Celsius Network bez żadnych opłat transakcyjnych.

Jakie są wady Celsius Network? Będziesz musiał/a zaakceptować ryzyko otrzymania wypłaty w rodzimych tokenach platformy, jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał otrzymywania wysokich stóp procentowych. Kolejną wadą jest brak dostępu do serwisu przez przeglądarkę (aby korzystać z platformy musisz zainstalować aplikację mobilną).

Teraz spójrzmy na Nexo. Pod względem głównych funkcji, użytkownicy skorzystają na:

  • Pracy z dobrze poinformowanym personelem, wspieranym przez Credissimo oraz audytowanym przez Deloitte.
  • 100 milionów dolarów ubezpieczenia aktywów depozytowych.
  • Braku opłat za założenie konta, korzystanie z niego, bądź wypłacanie środków.
  • Pełnej elastyczności (co oznacza brak lockdown'ów i możliwość dokonywania wypłat w dowolnym momencie)
  • Codziennie narastających odsetkach.
  • 30% odsetek w przypadku tokenów rodzimych Nexo.
  • Nexo jest licencjonowaną i regulowaną instytucją finansową.

Jak widać, Nexo ma wiele zalet. Dodatkowo, jego interface w sieci oraz aplikacja są proste w użyciu, i dostępne gdziekolwiek znajdziesz Wi-Fi.

Kolejną zaletą są bardzo konkurencyjne stopy procentowe. Oczywiście, wykorzystanie tego w pełni równa się z wypłacaniem środków w rodzimym tokenie platformy, co w przeszłości okazało się już ryzykowne. Nexo zapewnia także dodatkowe wsparcie dla kont firmowych.

Pora na wady Nexo. Po pierwsze, nie da się zakupić kryptowalut korzystając z aplikacji. Nie możesz wymieniać krypto przez aplikację, i musisz polegać na tokenach Nexo, aby uzyskać wysokie stawki.

Bezpieczeństwo:

Wymieniliśmy już największe zalety oraz wady obu platform, jednak jak porównują się one w kwestii protokołów bezpieczeństwa i ochrony? Zobaczmy.

Kiedyś portfele Celsius Network były przechowywane i ubezpieczone przez BitGo, podobnie jak portfele Nexo. Każdy portfel został ubezpieczony na ponad 100 milionów dolarów przez renomowaną firmę ubezpieczeniową Lloyd's of London.

Niestety już tak nie jest. Korzystając z Celsius Network jako zaufanej trzeciej strony do przetrzymywania swoich środków, należy pamiętać o tej aktualizacji. W przeciwnym razie można skończyć ze złudnym poczuciem bezpieczeństwa.

W jaki sposób Celsius Network zapewnia dziś bezpieczeństwo środkom klientów? Dzięki standardowym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jak wpasowuje się Nexo? Oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także opiekę przez osoby trzecie za pośrednictwem BitGo, jak wspomniano wcześniej. Jednym z inwestorów BitGo jest Goldman Sachs, a certyfikat SOC 2 Type 2 zapewnia platformie najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony funduszy.

100 milionów dolarów ochrony ubezpieczenia BitGo Custody oznacza spokój ducha dla osób inwestujących na platformie.

Która platforma jest lepsza?

Jaka jest najbardziej unikalna cecha Celsius Network? Platforma oferuje rodzimą kryptowalutę o nazwie CEL token. Firma oferuje bardziej konkurencyjne stopy procentowe dla kont oszczędnościowych oraz pożyczek kiedy korzystamy z rodzimego tokenu.

A najciekawsze funkcjonalności Nexo? Wspiera ponad 45 walut fiducjarnych i wiele kryptowalut. Dodatkowo, w zespole Nexo znajduje się wielu weteranów FinTech'u.

Nexo oferuje rodzimy token wykorzystywany do wypłacania dywidend. Należy być ostrożnym, szukając wysokich stóp zwrotu. Niektórzy użytkownicy "oparzyli się" w przeszłości po spadku ceny tokenów.

Najlepsza cecha Nexo to prawdopodobnie jej wysoko ubezpieczone portfele. Uznając bezpieczeństwo za priorytet, Nexo wyróżnia się w świecie kryptowalut. Dla inwestorów, którzy nie śpią w nocy martwiąc się o swoje pieniądze, Nexo pozostaje lepszym wyborem.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy chcesz poszerzyć swoje krypto-horyzonty, znajdziesz wiele przekonujących powodów, aby rozważyć obie platformy. Ale jeśli chodzi o Celsius Network kontra Nexo, uważamy, że Nexo jest tu wyraźnym zwycięzcą.

Podczas gdy ich firmę macierzystą wiązały ostatnio skandale, ciągły nacisk Nexo na audyty i najwyższe protokoły bezpieczeństwa sprawiają, że jest to doskonały wybór. W świecie kryptowalut, w którym hackowanie nie jest rzadkim zjawiskiem, pozostaje najlepszym wyborem, szczególnie dla inwestorów, którzy bardzo boją się o swoje zasoby.