Pierwszy dom sprzedany za Bitcoiny w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych

Dom w Delaware został sprzedany w dniu 6 lipca 2018 r., za Bitcoiny o wartości 1,35 mln USD co w chwili sprzedaży stanowiło około 208 BTC. To nie tylko pierwszy raz, gdy dom został sprzedany za Bitcoin w Delaware, ale także po raz pierwszy w całych północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy dom sprzedany za Bitcoiny w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych

Dom w Delaware został sprzedany w dniu 6 lipca 2018 r., za Bitcoiny o wartości 1,35 mln USD co w chwili sprzedaży stanowiło około 208 BTC. To nie tylko pierwszy przypadek, gdy dom został sprzedany za Bitcoiny w Delaware, ale także po raz pierwszy w całych północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Oto kolejny przykład jak Bitcoin może być używany jako waluta, nawet gdy mamy do czynienia z dużymi kwotami pieniędzy.

Dom znajduje się na działce o powierzchni prawie 1,7 hektara w mieście Newark w stanie Delaware i jest wystarczająco duży, aby uznać go za rezydencję. Ma teatr, winiarnię i basen. Agent nieruchomości, pracujący dla grupy MAK, który sprzedał działkę mówi: "Sprzedałem bitcoinowy dom! Nie tylko pierwszą nieruchomość oferująca wsparcie płatności Bitcoin w Delaware, ale w całym regionie północno-wschodnim i jedną z nielicznych nieruchomości na świecie. Mam zamiar rozszerzać działalność na trzy, a potem pięć stanów. Z niecierpliwością wypatruję dalszego przełomu w branży, która utkwiła w XX wieku”.

Chociaż transakcje w Bitcoin na rynku nieruchomości są rzadkie, wiadomości o nich są coraz częstsze. Największa w historii transakcja w Bitcoin dotycząca nieruchomości miała miejsce w Miami na Florydzie na początku 2018 r. Wtedy 455 BTC o wartości 6 milionów USD (w tym czasie) posłużyło jako zapłata za rezydencję z siedmioma sypialniami. Hotelowy potentat Richard Hilton akceptuje Bitcoiny za wartą 44 miliony dolarów rezydencję w Rzymie o nazwie Palazzetto, ale dolar amerykański jest również opcją, więc nie wiadomo, czy dojdzie do największej w historii bitcoinowej transakcji na rynku nieruchomości. Doszło do kilku bitcoinowych transakcji za nieruchomości o wartości około 1 miliona USD, jak ten dom w Delaware, a ogółem około 20 domów zostało sprzedanych w ten sposób w zeszłym roku.

Przeprowadzanie dużych transakcji, takich jak transakcje na rynku nieruchomości z Bitcoinem, jest dość ryzykowne ze względu na niestabilność rynku, ale poza tym Bitcoin jest szybkim i niezwykle bezpiecznym środkiem płatniczym. Usługi takie jak BitPay, które konwertują bitcoiny na fiaty w momencie sprzedaży, mogą izolować kupców i właścicieli nieruchomości od zmienności rynku podczas transakcji Bitcoin.

źródło: bitcoinnews.com