PayPal ugina się, i po latach naśmiewania dodaje usługę kryptowalut

PayPal ugina się, i po latach naśmiewania dodaje usługę kryptowalut

PayPal dołączył dziś do rynku kryptowalutowego, umożliwiając swoim klientom kupno, sprzedaż oraz trzymanie bitcoinów i innych krypto, korzystając z nowego cyfrowego portfela. Jeszcze kilka lat temu sami nabijali się z BTC przy każdej okazji.

Początkowo obsługiwanymi kryptowalutami są bitcoin, litecoin, ethereum oraz bitcoin cash  (Bitcoin Cash seriously?).

Właściciele kont w Stanach Zjednoczonych będą mogli korzystać z portfela PayPal w przeciągu najbliższych tygodni. Firma planuje implementację w Venmo oraz kolejnych krajach w pierwszej połowie 2021 roku.

PayPal twierdzi, że już w 2021 roku użytkownicy będą mogli zapłacić kryptowalutą u każdego z 26 milionów zarejestrowanych w PayPal sprzedawców. Wszystkie płatności na rzecz sprzedawców będą jednak rozliczane we fiatach.

"PayPal ma nadzieję, że nowa usługa zachęci do globalnego wykorzystywania cyfrowych walut, i przygotowuje swoją sieć do wprowadzania nowych walut, które mogą być tworzone przez banki centralne i korporacje."  

- Powiedział w wywiadzie Dan Schulman, CEO PayPal'a.

"Współpracujemy z bankami centralnymi i myślimy o wszystkich formach walut cyfrowych oraz o tym, jaką rolę może odegrać PayPal."

Oczywiście całość będzie działać na podobnej zasadzie jak w Revolucie, czyli całkowicie zamknięty system z którego nie będzie można wypłacić posiadanych BTC, tylko użyć ich do płatności (wiadomo AML i fraudy).