Nowy szef południowokoreańskiego regulatora finansowego zauważa "pozytywne aspekty" krypto

Nowo mianowany gubernator Koreańskiej Agencji Kontroli Finansowej (FSS) powiedział, że widzi "pozytywne aspekty" kryptowalut na konferencji prasowej, 6 maja.

Nowy szef południowokoreańskiego regulatora finansowego zauważa "pozytywne aspekty" krypto

Nowo mianowany gubernator Koreańskiej Agencji Kontroli Finansowej (FSS) powiedział, że widzi "pozytywne aspekty" kryptowalut na konferencji prasowej, 6 maja. Gubernator powiedział również, że FSS będzie pracował nad "zagadnieniami" krypto-regulacyjnymi we współpracy z innymi regulatorami – donosi The Korea Times.

Yoon Suk-heun, który oficjalnie rozpocznie pracę w dniu 8 maja, powiedział, że lepsza krypto-regulacja "wytworzy" rodzaj bezpiecznego systemu finansowego, dzięki któremu produkty związane z krypto będą bardziej dostępne.

Po tym, jak Korea Południowa zakazała anonimowego handlu na krajowych krypto-giełdach w grudniu tego roku, krążyły pogłoski, że całkowity zakaz krypto w tym kraju jest nieuchronny, czego w styczniu odmówił minister finansów Korei Południowej.

Yoon nie odpowiedział na pytanie, w jaki sposób FSS poradzi sobie z krajowymi giełdami kryptowalutowymi, zamiast tego odpowiada, że "istnieje wiele problemów, które należy rozwiązać i zweryfikować. Możemy je zrozumieć, ale stopniowo".

Po wprowadzeniu nieanonimowego zakazu handlu - który zakazał także handlu zamiejscowym obcokrajowcom i obywatelom Korei Południowej w wieku poniżej 18 lat - "codzienne transakcje kryptowalut spadły do około 400 miliardów wygranych z 4 bilionów wygranych, zanim organy nadzoru finansowego wdrożyły nowe rozporządzenie" – Wiceprezes południowokoreańskiej giełdy crypto Bithumb Lee Jeong-ah powiedział The Korean Times.

Rzeczniczka południowokoreańskiej giełdy kryptowalutów UpBit powiedziała The Korean Times, że "nie sprzeciwiają się regulacjom", kontynuując:

"Ale nie można całkowicie zabić rynków, po prostu narzucając przepisy. To, o czym powinien pomyśleć nowy szef FSS, to, w jaki sposób regulatorzy powinni zapewnić środki zaradcze, aby usprawnić handel krypto i technologię blockchain".

W marcu tego roku urzędnicy rządu Korei Południowej zostali wykluczeni z handlu i posiadania kryptowalut. Niedawno, w jednym z pierwszych bardziej przyjaznych ruchów ku sferze krypto, grupa ustawodawców z Korei Południowej wprowadziła ustawę, aby krajowe ICO były legalne, choć ściśle nadzorowane przez Ministerstwo Nauki i ICT oraz Komisję Usług Finansowych (FSC), która kieruje FSS.

źródło: cointelegraph.com / grafika: Pixabay