Niemiecka Centrala Turystyki akceptuje płatności Bitcoin

Narodowa izba turystyki Niemiec (Deutsche Zentrale für Tourismus - DZT) ogłosiła, że akceptuje kryptowaluty takie jak Bitcoin dla swoich usług. Organizacja promuje niemieckie cele podróży z biurami w 32 krajach na całym świecie. DZT zamierza także wdrażać technologie blockchain w swoich finansach.

Niemiecka Centrala Turystyki akceptuje płatności Bitcoin

Narodowa Izba Turystyki Niemiec (Deutsche Zentrale für Tourismus - DZT) ogłosiła, że akceptuje kryptowaluty takie jak Bitcoin jako zapłatę za swoje usługi. Organizacja promuje niemieckie cele podróży z biurami w 32 krajach na całym świecie. DZT zamierza także wdrażać technologie blockchain w swoich finansach. "Chcemy być globalnym motorem innowacji w branży turystycznej", oświadczył niedawno jej przewodniczący.

Akceptacja Bitcoina do napędzania innowacji

Usługi oferowane przez DZT mogą być teraz opłacane w kryptowalucie. Organizacja promująca Niemcy jako miejsce podróży akceptuje płatności bitcoinem od marca tego roku, zgodnie z komunikatem prasowym. Zapowiedziała również "średnioterminowe" plany testowania technologii blockchain w przetwarzaniu międzynarodowych transakcji finansowych.

"W ramach naszej strategii cyfryzacji nieustannie badamy najnowsze technologie i rozważamy ich zastosowanie w naszej organizacji" - powiedziała Petra Hedorfer, przewodnicząca DZT. "Akceptując kryptowaluty jako środek płatniczy i możliwą implementację technologii blockchain w naszych finansach, chcemy pozycjonować się jako motor innowacji w branży turystycznej" - dodała.

Technologia Blockchain oferuje "interesujące perspektywy" w odniesieniu do szybkości, przejrzystości i bezpieczeństwa transferów finansowych - zauważa również DZT. Ogłoszenie uznaje "potencjał do ogromnych ulepszeń i oszczędności" w transakcjach międzynarodowych.

Promowanie Bundesrepublik

Przez ponad sześć dekad DZT pracowała nad promocją podróży zagranicznych w Republice Federalnej. Stale opracowuje nowe strategie marketingowe i koncepcje oparte na konkretnych tematach, wydarzeniach i atrakcjach. Są one wdrażane pod marką "Destination Germany", która została wprowadzona na wiele rynków na całym świecie.

DZT twierdzi, że aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu optymalizację działań marketingowych swoich partnerów - niemieckich biur podróży, stowarzyszeń handlu i wymiany. Uczestniczy również w działaniach sprzedażowych na rynkach wschodzących i rozwijających się, w celu zwiększenia natężenia ruchu turystycznego i zwiększenia wpływów z waluty obcej.

Izba stara się pozycjonować Niemcy jako zróżnicowany i atrakcyjny cel podróży, ale także wzmocnić profil kraju jako lokalizacji biznesowej. Aby to osiągnąć, oferuje szereg usług we współpracy z niemieckimi przedsiębiorstwami - od transportu i zakwaterowania po sklepy i atrakcje turystyczne.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) została założona przez Bundestag. Reprezentuje kraj w imieniu Federalnego Ministerstwa Spraw Gospodarczych i Energii. Firma DZT ma siedzibę we Frankfurcie nad Menem i prowadzi biura w 32 krajach na całym świecie.

Liderzy adopcji

Władze w europejskiej gospodarce podjęły stosunkowo łagodne podejście do kryptowalut. Ostatnio Federalne Ministerstwo Finansów Niemiec ogłosiło, że bitcoin nie powinien być opodatkowany przy wymianie i wykorzystywaniu jako środek płatniczy. Jego ogłoszenie wyjaśniające skutecznie rozpoznaje najpopularniejsze krypto jako walutę. Bafin, niemiecki organ finansowy, doradzał inwestorom w ICO, aby odnieść się do przepisów dotyczących tradycyjnych instrumentów finansowych i spełnić obecne wymagania.

Decyzje takie jak te stworzyły dogodne warunki dla przyjęcia bitcoina w kraju. W ubiegłym roku największy niemiecki portal dostarczający żywność, Lieferando.de, ogłosił, że zaczął akceptować płatności bitcoinowe. Firma jest własnością Takeaway.com BV, która prowadzi liczne usługi dostawy online w całej Europie.

źródło: bitcoin.com