NASDAQ jest otwarta na zostanie giełdą kryptowalutową

Gdy przestrzeń dojrzeje, NASDAQ będzie otwarta na stanie się platformą do wymiany kryptowalut takich jak Bitcoin – zgodnie z wypowiedzią CEO firmy.

NASDAQ jest otwarta na zostanie giełdą kryptowalutową

Gdy przestrzeń dojrzeje, NASDAQ będzie otwarta na stanie się platformą do wymiany kryptowalut takich jak Bitcoin – zgodnie z wypowiedzią CEO firmy.

"Z całą pewnością Nasdaq rozważałaby z czasem zostać giełdą kryptograficzną”, podała Adena Friedman CEO firmy.

"Jeśli spojrzymy na to i powiemy, że nadszedł czas, ludzie są gotowi na bardziej regulowany rynek, na coś, co zapewnia uczciwą inwestycję".

Kluczową przeszkodą dla Nasdaqa i innych inwestorów instytucjonalnych jest regulacja, o której Friedman powiedział, że musi zostać wyrównana, zanim firma wprowadzi giełdę. Natomiast wyraziła się pozytywnie w kwestii przyszłości cyfrowych zasobów.

"Wierzę, że waluty cyfrowe będą nadal się utrzymywać, to tylko kwestia tego, jak długo potrwa, zanim ta przestrzeń dojrzeje" - powiedział Friedman. "Kiedy spojrzysz na to i powiesz: czy chcemy zapewnić rynek regulowany?" Z pewnością Nasdaq by to rozważył.

W międzyczasie Nasdaq wspiera istniejące kryptogiełdy.

W środę firma ogłosiła współpracę z giełdą kryptowalut Gemini, założoną przez wczesnych bitcoinowych inwestorów, Tylera i Camerona Winklevoss’ów.

Umowa daje Gemini dostęp do technologii nadzoru NASDAQ, aby mieć pewność, że platforma dostarcza uczciwą i "opartą na regułach giełdę" dla swoich własnych uczestników - powiedział w oświadczeniu CEO Gemini, Tyler Winklevoss.

Podczas gdy Friedman była optymistycznie nastawiona co do przyszłości kryptowalut, w mniejszym stopniu wyrażała radość w związku z procesem pozyskiwania funduszy, znanym jako ICO.

"ICO muszą być uregulowane" - powiedziała. "SEC ma rację, że są to papiery wartościowe i muszą być uregulowane jako takie".

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła oszustwa wykorzystujące ICO w 2018 roku. W marcu poinformowała, że chce zastosować przepisy dotyczące papierów wartościowych do wszystkiego, od giełdy kryptowalut do firm zajmujących się przechowywaniem zasobów cyfrowych znanych jako portfele. Przewodniczący SEC Jay Clayton powiedział, że organ nadzoru poświęca "znaczną część zasobów" na rynek ICO.

źródło: cnbc.com / grafika: Flickr