Liczba użytkowników Bitcoina podwaja się rokrocznie

Liczba użytkowników Bitcoina podwaja się rokrocznie

Bitcoin jest walutą, której popularność wzrasta równie szybko co wartość. W każdym roku przybywa użytkowników tej kryptowaluty. Wzrost ten można zaobserwować dzięki narzędziu jakim jest Google Trends.

bitcoin-google-trends-btcusd

Wiele osób korzysta z wykresów będących wynikiem wyszukiwania hasła „Buy Bitcoin”. To pozawala na śledzenie zainteresowania Bitcoinem w danym okresie. Narzędzie może zostać wykorzystane do zbadania wzrostu aktywnych użytkowników Bitcoina. W tym celu należy użyć hasła pozwalającego na sprawdzenie kursu kryptowaluty. Każdy kto korzysta z walut internetowych musi co jakiś czas sprawdzać ich kurs. W dużej mierze hasła przez nich wpisywane to po prostu „BTC USD” etc. w Google. To pozwala na wykorzystanie narzędzia jako proxy do obserwowania wzrostu oraz zaangażowania aktywnych klientów. Na podstawie wyników można wywnioskować ilu użytkowników przybywa z roku na rok. Dzięki temu można też obliczyć jaka będzie ich liczba w najbliższej przyszłości.

bitcoin-google-trends-growth

Wykres obrazuje stały wykładniczy wzrost oparty na okresowych szczytach. Są one zbliżone do baniek cenowych, podczas których użytkownicy coraz częściej sprawdzają ceny swoich skarbów.

źródło: woobull.com