Liczba kryptowalutowych funduszy hedgingowych podwoiła się w ciągu ostatnich 4 miesięcy

Chociaż istnieją setki funduszy hedgingowych, które zajmują się algorytmicznym obrotem akcjami i innymi instrumentami finansowymi, kryptowalutowe fundusze hedgingowe to nowa rzecz, która rośnie w naprawdę szybszym tempie.

Liczba kryptowalutowych funduszy hedgingowych podwoiła się w ciągu ostatnich 4 miesięcy

Chociaż istnieją setki funduszy hedgingowych, które zajmują się algorytmicznym obrotem akcjami i innymi instrumentami finansowymi, kryptowalutowe fundusze hedgingowe to nowa rzecz, która rośnie w naprawdę szybkim tempie.

Zgodnie z danymi zebranymi przez instytut badań technologii finansowej Autonomous NEXT, liczba funduszy hedgingowych wzrosła o 100% w ciągu ostatnich 4 miesięcy ze 110 w październiku 2017 r. do 226 w lutym 2018 r. Zarządzane aktywa również wzrosły, do około 5 miliardów dolarów.

Wzrost liczby funduszy nastąpił w momencie, gdy cena kryptowalut była bardzo zmienna, a ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut zmniejszyła się o około 30% podczas niedawnej korekty rynkowej.

Partner z Autonomous NEXT powiedział:

"Podczas gdy miększe ceny aktywów krypto stwarzają trudniejsze środowisko inwestorom, nie sądzę, by wstrzymywało to napływ funduszy i innych instytucji finansowych budujących produkty w przestrzeni".

Zwrot z inwestycji

Rok 2017 był najwspanialszym w inwestycjach kryptowalutowych, gdzie ceny dosłownie wystrzeliły w kosmos zanim ustatkowały się w 2018 roku. Niektóre fundusze hedgingowe odnotowały średni zwrot o ponad 1400%, a większość tych zwrotów została zgromadzona przez trzymanie kryptowalut, dopóki nie osiągną najwyższego poziomu.

Oprócz handlu kryptowalutami, niektóre fundusze dywersyfikują inwestycje poprzez uczestnictwo w początkowych fazach różnych ICO. Wczesne uczestnictwo w dobrym ICO może dać większy zwrot, jeśli tokeny są przedmiotem publicznego obrotu na różnych giełdach kryptowalut. FileCoin, na przykład, odnotował wczesny udział wielu funduszy i firm typu venture capital.

Lista różnych kryptowalutowych funduszy hedgingowych, które aktywnie uczestniczą w ICO, obejmuje Token Capital, BitSpread. Niektóre z tych firm pobierają również bardzo wysokie opłaty i zabierają znaczną część zysków, ale klienci nie przejmują się tym z powodu bardzo wysokich zwrotów w porównaniu z tradycyjnymi instrumentami finansowymi.

Wiele funduszy hedgingowych dużych przedsiębiorstw może śledzić ten proces w 2018 r. i zdywersyfikować swoje strategie handlowe między krypto a tradycyjnymi instrumentami finansowymi.

źródło: coinsocial.io