Krypto perspektywy na 2018

Krypto odnotowało ogromny wzrost w ubiegłym roku. Rosnąc od 18 miliardów dolarów w styczniu 2017 r. do 720 miliardów dolarów w styczniu 2018 r. Wzrost ten był wspierany przez lata pracy nad solidnymi fundamentami.

Krypto perspektywy na 2018

Krypto odnotowało ogromny wzrost w ubiegłym roku. Rosnąc z 18 miliardów dolarów w styczniu 2017 r. do 720 miliardów dolarów w styczniu 2018 r. Wzrost ten był możliwy dzięki pracy nad solidnymi fundamentami, która trwała przez wiele lat. Budowana infrastruktura, tworzone projekty i legitymizacja osób w zakładzie. Nadal obserwujemy eksplozję wzrostu napędzaną przez zainteresowanie, jakie zdobyła wśród ludzi, którzy postrzegają ją jako nową klasę aktywów, która może stać się tak dominująca jak złoto i waluty fiducjarne, a nawet bardziej.

W czym tkwi atrakcyjność cyfrowych zasobów?

Atrakcyjność kryptowalut ma wiele aspektów, ale te dominujące pochodzą z komponentu cyfrowego, który posiadają i z tego co „nieznane”. Cyfrowy świat zawładnął naszym życiem. Żyjemy z naszymi telefonami komórkowymi, pracujemy na komputerach i obsługujemy większość życia dzięki technologii.

Kryptowaluty doskonale uzupełniają ten cyfrowy sposób myślenia i czynią go atrakcyjną klasą aktywów do wejścia ze względu na komponent cyfrowy. Dzięki kryptowalutom masz kontrolę nad swoimi zasobami i możesz z nimi zrobić, co tylko zechcesz. Komponent cyfrowy sprawia, że jesteśmy zaciekawieni klasą aktywów, a „nieznane” sprawia, że stajemy się od tego uzależnieni.

Czym jest „nieznane”?

Nie wiadomo, co przyniesie przyszłość tej nowej klasie aktywów. Czy niektóre z tych walut staną się światową walutą rezerwową? Czy ceny tych aktywów mogą wzrosnąć o kolejne 100%, 1000% lub więcej? „Nieznane” jest to, co przejęło dominującą rolę na rynkach kryptowalut teraz i będzie nadal dominować w najbliższej przyszłości.

Nikt nie wie, co się stanie. Krypto to zupełnie nowa klasa aktywów z rynkiem, który jest dostępny dla każdego, kto ma środki, aby wejść i zaangażować się. Jest międzynarodowy i otwarty przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Bariera wejścia jest niższa niż na jakimkolwiek innym rynku. „Nieznane” jest niemożliwe do zignorowania.

2018: Rok, w którym świat pokocha Krypto

Rok 2017 był rokiem, w którym krypto wyszło na światło dzienne, a rok 2018 będzie rokiem, w którym świat zakocha się w krypto. „Nieznane” to dominująca wartość na rynku w 2018 roku. Rynek wzrósł o szaloną kwotę i jest na dobrej drodze do osiągnięcia 1 biliona dolarów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Każdego dnia setki tysięcy ludzi wkracza na rynki kryptograficzne, chcąc mieć kawałek tej klasy cyfrowych aktywów.

Główne giełdy mają trudności z radzeniem sobie z powodziami nowych rejestracji, a wiele z nich tymczasowo zamyka z tego powodu nowe rejestracje. Bittrex, jedna z największych giełd na świecie, zakończyła rejestrację nowych kont od 15 grudnia 2017 r.

Połącz ekscytację kryptowalutami z giełdami zamkniętymi na nowe rejestracje i masz przepis na masową adopcję użytkowników i spekulacje. Każdego dnia miliony ludzi są wystawiane na działanie kryptowalut, za pośrednictwem mediów i sklepów internwtowych. Połączenie „nieznanego” z powodzią nowych uczestników rynku sprawi, że 2018 będzie pamiętnym rokiem.

Kluczowe trendy na 2018

Kluczowymi trendami na rok 2018 są prywatność, platformy i masternode.

Prywatność:

Sektor prywatności w kryptowalutach jest niewielki. Ten obejmujący niecałe 10 miliardów dolarów sektor, w 2018 roku odnotuje ogromny wzrost. Rynek jest nowy i nie rozumie znaczenia prywatności. Wszystkie zasoby, które nie są skoncentrowane na prywatności, są oparte na księgach publicznych, które każdy może zobaczyć i przeanalizować. Oznacza to, że każdy, kto zna twoje adresy, może zobaczyć i śledzić twoje ruchy. Firmy mają już technologię śledzenia i lokalizowania ruchów osób, organizacji i kryptowalut. Ludzie bardzo cenią sobie prywatność, co znajdzie odzwierciedlenie na rynku, gdy ten zauważy niedosyt prywatności wśród wszystkich kryptowalut. W 2018 r. sektor ochrony prywatności będzie rósł masowo.

Zcoin jest dobrze przygotowany, aby wykorzystać wzrost, jaki sektor prywatności zaobserwuje w 2018 roku. Używa dowodów zerowej wiedzy (zero-knowledge proof), które pozwalają użytkownikom na wytwarzanie i wydawanie monet bez historii transakcji. Oznacza to, że każda historia transakcji, którą miałeś ze swoim zcoinem, może zostać zniszczona i zostanie utworzony nowy zcoin, który nie ma żadnej identyfikowalności dla ciebie ani twoich wcześniejszych transakcji.

Zcoin jest mocno niedoceniony (wart jest 100 USD), a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 386 milionów USD. W porównaniu, wartość kapitalizacji rynkowej Monero (lidera rynku prywatności) wynosi 6,7 miliarda USD.

Platforma:

Sektor platform w ramach kryptowalut szybko rośnie. Ethereum jest największą platformą o kapitalizacji rynkowej ponad 100 miliardów dolarów. Dominacja ethereum wynika z jego zdolności do tworzenia projektów na bazie swojej platformy. Ethereum będzie nadal rosło ze względu na efekt sieciowy, jaki posiada. Aktywa zbudowane na szczycie ethereum będą czerpać korzyści z trendu wzrostowego sektora platformy, a także innych projektów, które wykonują podobną pracę do ethereum. Znajdź świerze projekty platform, które wykonują podobną pracę do ethereum. Te będę rosły w siłę w 2018 i dalszej przyszłości.

Komodo posiada kapitalizację rynkową rzędu 800 milionów dolarów i eksploduje w górę, gdy rynek zrozumie, co platforma próbuje zrobić. Komodo ułatwiło programistom pracę nad swoją platformą, pozwalając im używać dowolnego języka programowania do tworzenia programowalnych umów. Tej wolności nie można zaznać na platformie takiej jak ethereum, która wymaga wyspecjalizowanego programowania, aby na niej pracować.

Piękno Komodo polega na tym, że programiści będą automatycznie korzystać z przyszłych aktualizacji oprogramowania na platformie. Oznacza to, że funkcje prywatności, zdecentralizowane wymiany, powiązane aktywa, zdecentralizowane finansowanie i kanały mikropłatności będą mogły być wykorzystane przez te projekty, które zostaną zbudowane na bazie Komodo.

Masternode:

Sektor masternode'a różni się od sektora prywatności i platform, ponieważ może być częścią dowolnego projektu. Masternode'y są uruchamiane przez użytkowników, którzy posiadają określoną ilość zasobu. Istnieją dwa aspekty masternodów: system bieżący i kapitał akcjonariuszy. Masternode pomaga prowadzić system, ponieważ wykorzystuje swój węzeł do uruchamiania swoich procesów, zamiast polegać na samej sieci. Użytkownicy są zachęcani do korzystania z masternodu, a niektóre z tych nagród wynoszą od 100% do 10-20% rocznego zwrotu z inwestycji.

Innym interesującym aspektem masternode'ów jest udział akcjonariuszy. Dzięki temu węzły mogą mieć wpływ na przyszłość projektu. DASH używa masternode'ów do uruchamiania zdecentralizowanego systemu budżetowego. Pieniądze na zachętę dla posiadaczy masternode'ów i zapewnienie miesięcznego budżetu pochodzą z odsetek nagród blokowych, które są wydobywane przez górników. Górnicy zamiast 100% nagród blokowych otrzymują 45%, masternode'y otrzymują 45%, a system budżetowy otrzymuje 10%. Jako właściciel masternode'a, masz możliwość głosowania, gdzie pieniądze systemu budżetowego są przydzielane co miesiąc.

Masternode'y będą rosły w 2018 roku, ponieważ ludzie chcą pasywnego dochodu, a projekty w danym momencie postrzegają masternode'y jako najlepszą formę zarządzania. Widzieliśmy, jak trudne było rządzenie bitcoinem, co doprowadziło do podziału społeczności: bitcoin i bitcoin cash. Wdrożenia i projekty masternode, które mają taki system, będą dobrze działać w 2018 roku.

Dash stworzył system masternode i osiąga dobre wyniki dzięki swojej przewadze. Obecnie ma on ponad 7,5 miliona dolarów w swoim miesięcznym budżecie, który może wykorzystać do sfinansowania rozwoju, marketingu, projektów i wielu innych propozycji, które są przekazywane społeczności właścicieli masternode'ów. Ci mogą omawiać projekty i na nie głosować. Nie ma innego projektu, takiego jak dash, który ma władzę finansową, zdecentralizowany system budżetowy i spójność społeczności w przestrzeni kryptowalutowej. 2018 będzie ogromny dla dasha, podobnie jak będzie on ogromny dla wielu innych projektów, które zaczęły kopiować dash i jego system masternode.

Zmiany w krypto w 2018

Różnica między poprzednim rokiem a obecnym polega na tym, że pula uczestników rynku jest duża i szybko rośnie. Wszyscy słuchają opowieści o aktywach wzrastających dziesięciokrotnie w ciągu kilku tygodni i chcą skorzystać na tych akcjach. Inwestorzy instytucjonalni, firmy, organizacje i rządy ledwie zaczęły wchodzić w kryptowaluty, ale wejdą na rynek w 2018 roku. Widzimy, jak atrakcyjne dla giełdy stały się kryptowaluty. Niektóre akcje wzrosły o 10-20% w przypadku jakiejkolwiek wzmianki o blockchain lub kryptowalutach. Rok 2018 będzie wielki i będzie rokiem, w którym instytucje mocno zaangażują się w krypto.

Jest wiele możliwości. Na przykład wprowadzanie aktywów, które ściśle odpowiadają tendencjom wymienionym wyżej tendencjom. Rynek stanie się jeszcze bardziej spekulacyjny i zyska każdy składnik aktywów, który ma silną bazę marketingową, a fundamenty będą napędzać falę spekulacji. Wiele z tych aktywów będzie rosło masowo, ponieważ instytucje i osoby prywatne będą się w nich "zakochiwać" w oparciu o rozgrywającą się narrację i mocne fundamenty, jakie ma ona w stosunku do innych aktywów.

Istnieje również wiele zagrożeń. Rynek jest mocno nadmuchany, a spekulacje nigdy nie były wyższe. Ludzie wkraczają na rynek, aby zarabiać pieniądze i nie wykorzystywać tych aktywów. Spekulacja tylko się nasila, a wraz z nią oderwanie od rzeczywistości. Daje to ogromne możliwości przejęcia określonych aktywów każdemu, kto dobrze rozumie rynek i wie, jak rynek zareaguje. To także niesie ze sobą duże ryzyko, ponieważ ostatecznie rynek będzie wymagał znaczącej korekty, aby odwrócić skutki masowej spekulacji.

Przemysł kryptowalut jest teraz w ciekawym miejscu. Nie jest on gotowy do powszechnej adopcji, ale mainstream nie ma go dosyć. Dlatego rynek jest tak mocno spekulacyjny, a będzie tylko gorzej. Będziesz bardzo dobrze radził sobie z tą spekulacją, pamiętając jednocześnie, że większość z tych projektów, jeśli nie wszystkie, nie są nawet bliskie przyjęcia przez masy. Interfejs użytkownika nie jest gotowy, problemy ze skalowaniem wciąż są rozwiązywane, a projekty wciąż próbują dokładnie określić, co zakłócą kryptowaluty. Ten rynek jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, ale będzie nadal rósł w siłę. Oznacza to również, że szybki rozwój obróci wiele projektów w pył, ponieważ nie są w stanie się przystosować i po prostu nie są realne. Każdy, kto wchodzi na rynek, jest na nim zupełnie nowy i nie ma pojęcia, jak on działa. Wielu jest przerażonych ogromnymi wzrostami i spadkami cen.

źródło: tokens24.com