Kościół w Zurychu zbiera krypto na tacę

Podczas gdy niektóre mainstreamowe media wierzą, że Bitcoin jest używany tylko do kupowania nielegalnych narkotyków, kontraktowania hitmanów i prania brudnych pieniędzy, prawdą jest, że używa się go w wielu innych przypadkach – podobnie jak w przypadku waluty fiducjarnej.

Kościół w Zurychu zbiera krypto na tacę

Podczas gdy niektóre mainstreamowe media wierzą, że Bitcoin jest używany tylko do kupowania nielegalnych narkotyków, kontraktowania hitmanów i prania brudnych pieniędzy, prawdą jest, że używa się go w wielu innych przypadkach – podobnie jak waluty fiducjarnej. Najnowszym przykładem jest ciało religijne, które teraz pozwala członkom przekazywać darowiznę za pomocą kryptowaluty.

Szwajcarski bitcoinowy kościół

ICF Zurych, kościół ewangelicki z największego miasta w Szwajcarii, zaczął przyjmować dobrowolne ofiary od parafian za pomocą kryptowaluty. Według jego strony internetowej kościół przyjmuje darowizny bezpośrednio przez bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), eter (ETH), ripple (XRP) i stellar lumen (XLM).

"Cyfrowe waluty i technologia blockchain będą zmieniać nasze codzienne życie coraz bardziej w kolejnych latach. Kryptowaluty będą realizowane, czy to Bitcoin czy inne waluty kontrolowane przez państwo. Jesteśmy przekonani, że ta technologia wkrótce będzie należeć do naszego codziennego życia. Dwadzieścia lat temu nikt nie uwierzyłby, że internet tak bardzo wpłynie na nasze życie" – powiedział rzecznik kościoła, Nicolas Legler.

Kazania dla młodych

Według ewangelicznego europejskiego portalu informacyjnego, kościół ten znany jest ze stosowania wszelkiego rodzaju nowych technologii w swoich nabożeństwach i ma wielu młodych członków, z których niektórzy coraz częściej korzystają z tego sposobu dokonywania transferów finansowych. Wyjaśnia to wybór obecnie akceptowanej kryptowaluty, jako że wynalazek mocno zaadaptował wczesnych użytkowników w Szwajcarii, może to pomóc kościołowi, aby wydawał się innowacyjny i odpowiedni dla nich.

Należy również zauważyć, że jest to kolejny przykład tego, jak młodzi ludzie zmieniają praktykę darowizn. Kilka innych godnych uwagi przykładów to Ananas Fund, organizacja charytatywna bitcoin warta 86 milionów dolarów, która przyczyniła się do opracowania MDMA w leczeniu stresu pourazowego (PTSD), skalowalnej opieki zdrowotnej w Nepalu, zwalczania kłusowników słoni, testowania uniwersalnych podstawowych dochodów w Afryce i wielu innych; jak również inicjatywa #BuiltWithBitcoin firmy Paxful, aby pomóc finansować 100 szkół w krajach rozwijających się.

źródło: bitcoin.com