Korea Południowa: Bank wprowadzi konta kryptowalutowe

Drugi co do wielkości bank w Korei Południowej (Shinha Bank) przygotowuje się do uruchomienia dozoru kryptowalut dla ogółu społeczeństwa.

Korea Południowa: Bank wprowadzi konta kryptowalutowe

Drugi co do wielkości bank w Korei Południowej (Shinhan Bank) przygotowuje się do uruchomienia dozoru kryptowalut dla ogółu społeczeństwa.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak runęły serwery Bithumb oraz wyciekło 30 tys. prywatnych danych. Według rzecznika banku nowa usługa byłaby bezpieczniejsza niż usługi zewnętrzne. Wymieniał także wyzwania stojące przez przechowywaniem kryptowalut:

Zwykle, kupując bitcoin, klient przechowuje kluczową wartość tokena jako dowód. Odbywa się to głównie za pośrednictwem portfela online. Jeśli jednak smartfon z zainstalowaną aplikacją zostanie utracony lub kluczowa wartość zostanie ujawniona, użytkownik prawdopodobnie straci kapitał. Dzieje się tak dlatego, że trudno jest powielić dowody posiadania tokena ze względu na charakter wirtualnego pieniądza, który jest niezależny od centralnych instytucji powierniczych.

"Kiedy klucz przechowywany w terminalu zostanie skradziony przez atakującego, aktywa i poufne transakcje chronione kluczem mogą zostać ujawnione. (…) Naszym celem jest utrzymanie klucza blockchain w wirtualnym sejfie dostarczonym przez bank. (…) Szukamy sposobów na zapewnienie bezpłatnej usługi przy wpłacaniu i pobieraniu opłaty przy wypłatach" – skomentował Kim Dong-jin z działu nadzoru finansowego.

źródło: bitzamp.com