Kanadyjska firma energetyczna siłą wiatru wykopie bitcoiny

Kanadyjska firma energetyczna kupuje farmę wiatrową w Rumunii i używa jej do zasilania operacji wydobycia bitcoinów o mocy 90 PH/s.

Kanadyjska firma energetyczna siłą wiatru wykopie bitcoiny

Kanadyjska firma energetyczna kupuje farmę wiatrową w Rumunii i używa jej do zasilania operacji wydobycia bitcoinów o mocy 90 PH/s.

Kanadyjska firma energetyczna Transeastern Power Trust sfinalizowała przejęcie farmy wiatrowej w południowo-wschodniej Rumunii, opracowanej przez OMV Petrom i wykorzysta wyprodukowaną tam energię odnawialną do wydobywania bitcoinów. Firma planuje rozszerzyć operację wydobywania bitcoinów na swoje 15 placówek generujących odnawialną energię.

Znajdująca się w południowo-wschodniej Rumunii farma wiatrowa Dorobanţu obsługuje 15 turbin Vestas V-90, każda o mocy 3 MW, i została pierwotnie opracowana przez rumuński koncern naftowy OMV Petrom, podmiot zależny od OMV, po inwestycji na 90 milionów USD.

OMV Petrom ogłosił zamiar sprzedaży farmy wiatrowej o mocy 45 MW na początku 2016 roku, stwierdzając, że "produkcja energii wiatrowej nie pasuje już do strategicznego kierunku firmy".

Transeastern Power Trust przypieczętował umowę z OMV Petrom, wykorzystując krótkoterminowe finansowanie pomostowe w wysokości 23 milionów USD oraz vendor financing w wysokości 2,8 miliona EUR, które zostanie spłacone z dochodów z 43 milionów USD prywatnego plasowania pośredniego.

Po niedawnym przejęciu kanadyjska firma zdecydowała się przejść z modelu użyteczności odnawialnych źródeł energii do pionowo zintegrowanej operacji wydobywania bitcoinów.

Firma wykorzysta własną energię odnawialną do wydobywania bitcoinów i już zmieniła nazwę na Blockchain Power Trust, aby odzwierciedlić nową strategię biznesową.

Power Trust zawarło ostateczne porozumienie na zakup sprzętu wydobywającego Bitcoin o wartości 20 milionów USD.

Po pełnym wdrożeniu firma spodziewa się, że jej całkowita moc obliczeniowa będzie wynosić ponad 90 petahash z mocy obliczeniowej SHA-256.

"Wierzymy, że jesteśmy pionierem nowego i solidnego modelu biznesowego. Jesteśmy dobrze przygotowani do zasilania naszych operacji wydobywczych przede wszystkim poprzez czystą energię wytwarzaną w naszych własnych operacjach po cenie nominalnej zwiększonej o dochody z zielonych certyfikatów uzyskanych dzięki wytwarzaniu energii odnawialnej. Uważamy, że jest to przyjazny dla środowiska model kryptowalut, który umożliwi nam działać rentownie w wielu kryptowalutowych środowiskach cenowych. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszej wiedzy o operacjach związanych z energią odnawialną i doświadczenie w dostarczaniu dużych projektów infrastrukturalnych do realizacji naszej wiodącej strategii kryptowalut" – powiedział J. Colter Eadie, CEO Power Trust.

Firma z siedzibą w Ontario nabyła już pierwszy sprzęt górniczy - HashTank H40 firmy Green Revolution Cooling (GRC). Łącząc sprzęt górniczy z Antminer i opatentowanaą przez GRC technologię chłodzenia zanurzeniowego w oleju, w pełni zintegrowana jednostka H40 zapewnia moc 5 832 TH/s przy maksymalnym poborze mocy 670 kW. Sprzęt będzie sprawny i dostępny przed końcem marca, poinformowała firma.

"Wierzymy, że połączenie zastrzeżonej przez GRC, opartej na zanurzeniu w cieczy, technologii wydobywania kryptowalut z naszymi własnymi operacjami z energią odnawialną spowoduje powstanie jednego z najbardziej wydajnych i tanich operatorów w tym rodzącym się przemyśle" – powiedział Colter Eadie.

Power Trust jest obecnie właścicielem i operatorem 15 odnawialnych źródeł energii: dwóch farm wiatrowych, dwóch farm słonecznych i 11 elektrowni wodnych – wszystkie w Rumunii.

W styczniu własna działalność Power Trust wygenerowała 14 192 MWh energii odnawialnej. Oczekuje się, że firma rozszerzy działalność wydobywczą bitcoinów na całą swoją platformę do generowania energii odnawialnej.

źródło: cryptoren.com