Jia Kang: Nie można naprawdę zakazać bitcoina, należy mieć na uwadze blockchain

26 stycznia 2018 r. China Internet Finance Association wydało przypomnienie o zapobieganiu zagranicznym transakcjom ICO i "wirtualnym walutom" oraz wezwało inwestorów do rozpoznania ryzyka związanego z platformami typu ICO i "wirtualnymi walutami".

Jia Kang:  Nie można naprawdę zakazać bitcoina, należy mieć na uwadze blockchain

26 stycznia 2018 r. China Internet Finance Association wydało przypomnienie o zapobieganiu zagranicznym transakcjom ICO i wirtualnym walutom oraz wezwało inwestorów do rozpoznania ryzyka związanego z platformami typu ICO i wirtualnymi walutami.

Na Światowym Forum Gospodarczym w Davos, które odbyło się w tym samym czasie, bitcoiny i blockchain stały się również gorącymi tematami poruszanymi przez ekonomistów i polityków z całego świata.

Tego samego dnia, Jia Kang, były dyrektor Instytutu Nauk Fiskalnych w Ministerstwie Finansów i dziekan Huaxia New Supply Economics Institute, powiedział dziennikarzom na corocznym forum finansowym, że Chiny przyjęły stosunkowo surowy stosunek do bitcoina. Wymiana jest obecnie zabroniona. Powiedział, że w pewnym sensie wciąż istnieje gest rządu chińskiego, ale transakcje bitcoin i International Unicom nadal istnieją. Nie można naprawdę zakazać bitcoina, ponieważ może być przedmiotem obrotu tak długo, jak może on uzyskać dostęp do Internetu.

Jeśli chodzi o technologię blockchain, powiedział, że trzeba ją brać na poważnie, jest ona nieodwracalnym trendem historycznym. Niektóre dalekowzroczne organizacje powinny szybko wykorzystywać blockchain do wprowadzania innowacji i rozwoju zgodnie z własną sytuacją.

źródło: ifinance.ifeng.com