Japońskie sklepy Yamada Denki akceptują płatności w bitcoinach

Wczoraj największy japoński sprzedawca elektroniki Yamada Denki zaczął przyjmować płatności w bitcoinach w dwóch głównych sklepach w Tokio. Firma robi to na próbę, aby sprawdzić, jak bardzo klienci są do tego skłonni i czy dodanie innego trybu transakcji pomoże w ułatwieniu kupowania.

Japońskie sklepy Yamada Denki akceptują płatności w bitcoinach

Największy japoński sprzedawca elektroniki Yamada Denki zaczął przyjmować płatności w bitcoinach w dwóch głównych sklepach w Tokio. Firma robi to na próbę, aby sprawdzić, jak bardzo klienci są do tego skłonni i czy dodanie innego trybu transakcji ułatwi kupowanie.

Yamada Denki jest jedną z największych japońskich sieci detalicznych elektroniki użytkowej i prowadzi sklepy pod wieloma markami, w tym sklepy Labi i Tecc land, Daikuma, Cosmos Berry itp. Sklepy testowe akceptują płatności kryptograficzne na zasadach próbnych i posiadają limit 300 000 jenów do wykorzystania w opcji płatności. Bitflyer dodatkowo przekazuje 500 jenów pierwszym 500 klientom dokonującym płatności za pomocą swojego portfela.

Firma ogłosiła w komunikacie prasowym 26 stycznia 2018 roku:

"Z przyjemnością ogłaszamy wydanie Bitcoin Settlement Service przez system bitFlyer do Shinjuku, gdzie wielu zagranicznych gości odwiedza Japonię. Wprowadziliśmy badanie w dwóch sklepach “LABI Shinjuku east exit pavilion” i "Concept LABI TOKYO". Wprowadzając usługę płatności Bitcoin, odpowiadamy na różnorodne potrzeby naszych klientów zarówno w Japonii, jak i za granicą. Wierzymy, że możemy zapewnić lepszą obsługę i wygodę”.

Akihiro Nakamura, zapalony gracz i inwestor amator kryptowalut z Tokio, mówi:

"Cieszę się, że nasze sklepy detaliczne wyprzedzają czasy i są zsynchronizowane z najnowszymi trendami. Czuję się dumny z tego, że jestem w Tokio i jestem częścią tej rewolucji nowej ery".

źródło: ambcrypto.com