ING: badania pokazują, że zainteresowanie kryptowalutami wzrośnie dwukrotnie

Badania ING, holenderskiej wielonarodowej firmy świadczącej usługi bankowe i finansowe, pokazują, że wartość Bitcoin powinna podwoić się w najbliższej przyszłości.

ING: badania pokazują, że zainteresowanie kryptowalutami wzrośnie dwukrotnie

Przez lata cena Bitcoina odzwierciedlała poziom zainteresowania kryptowalutami, przy czym wolumen wyszukiwania Google jest skorelowany z jego wartością. Jeśli ten stan rzeczy się utrzyma, przyszłość może być świetlana dla bitcoinów i innych najpopularniejszych kryptowalut. Badania ING, holenderskiej wielonarodowej firmy świadczącej usługi bankowe i finansowe, pokazują, że wartość Bitcoin powinna podwoić się w najbliższej przyszłości.

Najnowszy raport konsumencki ING pokazał, że mniej niż 10% Europejczyków posiada jakąkolwiek kryptowalutę, ale prawie 16% spodziewa się posiadać je w przyszłości. 15% respondentów stwierdziło, że rozważałoby otrzymanie wynagrodzenia w kryptowalutach. Ponad 33% ankietowanych uważa, że kryptowaluta stanowi przyszłość inwestycji, a także wydatków online. Raport powstał po zbadaniu 15 000 osób w 13 krajach.

Jessica Exton, naukowiec behawioralny z ING, powiedziała:

"Kryptowaluta pozostaje dla wielu abstrakcyjną inwestycją, ale apetyt na waluty cyfrowe może być większy, niż niektórzy mogą sugerować... W oparciu o naszą ankietę własność kryptowalut może w przyszłości wzrosnąć ponad dwukrotnie – choć nie wiemy kiedy... Zmienność kryptowalut niesie ze sobą zarówno pozytywy, jak i negatywy, na plus może podnieść świadomość, ale może również oznaczać, że ludzie postrzegają cyfrowe pieniądze jako stosunkowo ryzykowne aktywa. Jeśli kryptowaluta ustabilizuje się, może wzrosnąć zainteresowanie".

Teunis Brosens, ekonomista rynków globalnych w ING, uważa, że kryptowaluta jest najbardziej obiecująca w krajach rozwijających się, które mają rodzące się systemy finansowe.

Raport pojawia się podczas ciężkiej bessy, kiedy większość kryptowalut upada co najmniej o 50% z najwyższych notowań. Bitcoin i Ethereum są obecnie około 70% tańsze, natomiast Ripple i Bitcoin Cash spadły o 85% w stosunku do swoich najwyższych cen.

Raport został przygotowany przez czołowych analityków, którzy wierzą, że kryptowaluty powrócą i przewyższą ich dawne, rekordowe ceny wraz z nadchodzącymi ETF-ami, krypto-przyjaznymi regulacjami i instytucjonalnymi powiernikami kryptowalut.

źródło: ledgeble.com