Hiszpańskie organy podatkowe w poszukiwaniu krypto kont bankowych i ich właścicieli

Hiszpańskie organy podatkowe wysłały wnioski o informacje na temat inwestorów kryptowalutowych do ponad 60 firm. Źródło w krajowej agencji podatkowej potwierdziło następujące raporty w lokalnych mediach.

Hiszpańskie organy podatkowe w poszukiwaniu krypto kont bankowych i ich właścicieli

Hiszpańskie organy podatkowe wysłały wnioski o informacje na temat inwestorów kryptowalutowych do ponad 60 firm. Żródło w krajowej agencji podatkowej potwierdziło następujące raporty w lokalnych mediach.

Według źródła, władze skontaktowały się z 16 bankami, kilkoma giełdami kryptowalut oraz firmami obsługującymi bankomaty kryptowalutowe i ponad 40 firmami akceptującymi płatności kryptowalutowe online.

Agencja poszukuje szczegółowych informacji na temat transakcji kryptowalutowych oraz stron zaangażowanych w ich realizację. Żądane szczegóły obejmują tożsamość klientów biznesowych, dane z konta bankowego i karty kredytowej oraz kwoty i kursy wymiany związane z transakcjami.

Źródło danych agencji podatkowej opisało wnioski o dane jako wstęp do potencjalnie bardziej formalnego dochodzenia i monitorowania, dodając, że agencja przeprowadza już analizę wewnętrznego wykorzystania kryptowaluty.

Informacja ta pojawia się wraz ze wzrostem zainteresowania globalnych agencji podatkowych kryptowalutą. Ponadto w Hiszpanii media śledzą wysiłki ministerstwa finansów, w którym mieści się urząd skarbowy, w celu omówienia bitcoinów i innych kryptowalut w oficjalnym biuletynie opublikowanym w marcu. W tym czasie urzędnicy rządowi starali się w szczególności powiązać technologię z przestępczością zorganizowaną, wzywając do wzmożonego nadzoru i kontroli.

źródło: coindesk.com