Hazardziści w Indiach będą mogli obstawiać zakłady w krypto

Podczas gdy giełdy kryptowalut niecierpliwie czekają na orzeczenie o zakazie RBI, agencja rządowa zaproponowała wykorzystanie wirtualnych walut jako zapłaty za zalegalizowane usługi hazardowe w Indiach.

Hazardziści w Indiach będą mogli obstawiać zakłady w krypto

Podczas gdy giełdy kryptowalut niecierpliwie czekają na orzeczenie o zakazie RBI, agencja rządowa zaproponowała wykorzystanie wirtualnych walut jako zapłaty za zalegalizowane usługi hazardowe w Indiach.

Zgodnie z Quartz India, kryptowaluty wkrótce mogą być postrzegane jako realne medium wymiany w kraju! Cóż, przynajmniej w branży hazardowej.

Jeśli sądzisz, że Indie mają słabe relacje z wirtualnymi walutami, powinieneś spojrzeć na ich branżę hazardową. Są oczywiście przypadki dozwolonych zakładów, ale sprawy nabierają innego obrotu, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Ponieważ jest to nielegalna praktyka w Indiach, ludzie, jak to często bywa, szukają sposobów na obejście prawa. Doprowadziło to do powstania bardzo dochodowego podziemnego hazardu.

WIRTUALNE WALUTY DLA WYGRANYCH

Może to ulec zmianie, jeśli krajowej komisji prawodawczej uda się przekonać rząd indyjski do zalegalizowania zakładów sportowych i pozwolić graczom płacić w kryptowalucie. Raport komisji stwierdził:

"Transakcje związane z hazardem powinny być dokonywane bezgotówkowo, przy użyciu elektronicznych środków płatniczych, takich jak karty kredytowe, karty debetowe, bankowość internetowa, waluty wirtualne (VC lub kryptowaluty) itp."

Ich wnioski zostały przekazane do rozpatrzenia Sądowi Najwyższemu Indii.

To stwierdzenie jest podobne do tego, co powiedział w tym miesiącu Nischal Shetty, założyciel i dyrektor generalny giełdy wymiany WazirX:

„Jeśli bankowość jest czymś, czego nie mogą robić giełdy, to jest tam gdzie nie ma bankowości bezpośredniej”.

Shetty odnosi się oczywiście do zakazu kryptowalutowego Banku Rezerwy Indii (RBI), w którym instytucja finansowa zabroniła bankom zajmowania się wirtualnymi walutami w jakikolwiek sposób.

Podczas gdy nadzieja umiera ostatnia, również w przypadku odwołania do zakazu – to handlowcy i entuzjaści kryptowalut w kraju będą musieli poczekać do września, aby usłyszeć werdykt.

Czy rozpoznanie może doprowadzić do adopcji w Indiach?

Odnosząc się do ustaleń komisji prawniczej, Shetty powiedział:

„Po raz pierwszy organ wyznaczony przez rząd uznał, że wirtualne waluty mają wartość i mogą być użyte do transakcji. Dlatego jest to bardzo pozytywny sygnał, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że raport powstał po wielu naradach”.

Tuhina Joshi, współpracowniczka TRA, powiedziała:

"Komisja prawna rekomenduje, że regulowanie hazardu jest lepsze od całkowitego zakazu. To jest ten sam argument, którego używamy w kontekście kryptowalut".

Kancelaria reprezentuje wiele giełd w kraju.

Być może legalizacja hazardu w Indiach może być katalizatorem uznania wirtualnych walut za prawny środek płatniczy w kraju.

źródło: bitcoinist.com