Goldman Sachs rozważa transakcje kryptowalutowe – podaje COO firmy

Goldman Sachs Group Inc., jeden z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych, bada transakcje kryptowalutowe poza publicznymi instrumentami pochodnymi, którymi już się zajmuje, twierdzi COO David Solomon.

Goldman Sachs rozważa transakcje kryptowalutowe – podaje COO firmy

Goldman Sachs Group Inc., jeden z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych, bada transakcje kryptowalutowe poprzez publiczne instrumenty pochodne, którymi już się zajmuje – twierdzi COO, David Solomon.

"Rozliczamy kontrakty terminowe typu future na bitcoina, myślimy nad innymi aktywnościami w tym obszarze, ale wszystko robimy bardzo ostrożnie" – powiedział Solomon w wywiadzie dla telewizji Bloomberg w Chinach. "Słuchamy naszych klientów i staramy się im pomagać, ponieważ oni również badają te obszary".

Goldman Sachs musi "rozwijać swoją działalność i dostosowywać się do otoczenia", powiedział w odpowiedzi na pytanie dotyczące walut cyfrowych. COO, który jest także prezesem nowojorskiej firmy, jest zdecydowanym faworytem, który może zastąpić Lloyda Blankfeina na stanowisku CEO.

Liderzy największych na świecie firm finansowych z trudem podejmują decyzję, czy warty 284 miliardów dolarów rynek nieregulowanych wirtualnych walut, takich jak Bitcoin, jest dochodową okazją czy zagrożeniem dla globalnego systemu finansowego. Goldman Sachs jest w trakcie powoływania biura handlowego, aby zasilić rynek w produkty i dąży do tego, aby biznes ruszył do końca tego miesiąca.

źródło: bloomberg.com