Gdzie kupić Bitcoin bez KYC?

Gdzie kupić Bitcoin bez KYC?

Oto kilka zdecentralizowanych, opartych na sieci P2P giełd kryptowalut, które nie wymagają weryfikacji tożsamości:

Hold Hodl

Proces wymiany na giełdzie Hodl Hodl wygląda następująco; najpierw, na podstawie tego, co uzgodnili kupujący i sprzedający tworzony jest kontrakt. Następnie Hodl Hodl generuje nowy portfel escrow, w którym sprzedawca deponuje kryptowalutę. Kupujący płaci sprzedającemu uzgodnioną metodą płatności. Może to być gotówka, przelew bankowy lub depozyt bankowy. Po rozliczeniu środków sprzedawca uwalnia krypto z portfela escrow i transakcja jest zakończona.

Zaletą jest oczywiście to, że ponieważ transakcje odbywają się lokalnie, nie można ich cenzurować. Żadne środki nie przechodzą przez giełdę, na której transakcje są powiązane z tożsamością użytkownika.

Kryptowaluty: Bitcoin. Prowizja wynosi 0.6% za transakcję.

Bisq

Bisq jest programem, który należy pobrać. To oprogramowanie opensource, i dla użytkowników zorientowanych technicznie może być skompilowane z kodu źródłowego. Do tej pory giełdę Bisq pobrało prawie 12,000 osób.

Dokonywanie transakcji na Bisq jest podobne do Hodl Hodl. Bisq nie pozwala na płatność kartą lub PayPal, ponieważ w obu przypadkach jest wysokie ryzyko charge back. Warto zauważyć, że każda transakcja wymaga wpłaty kaucji zarówno od sprzedającego, jak i kupującego. Ma to na celu zapewnienie, że transakcja przebiegnie bezproblemowo, a żadna ze stron nie spróbuje oszukać drugiej.

Kryptowaluty: Bitcoin. Prowizja dla sprzedawcy wynosi 0.001 BTC, a dla kupującego 0.007 BTC.

Local Cryptos

Transakcje na LocalCryptos przeprowadzane są także za pomocą portfela escrow, na którym sprzedawca deponuje kryptowalutę, a gdy dokonana zostanie płatność (w sposób wcześniej uzgodniony przez obie strony), kryptowaluta zostaje wypuszczona na portfel kupującego.

Usługa LocalCryptos w dużej mierze opiera się na swoich zintegrowanych portfelach niepowierniczych. Portfele są bezpieczne, ponieważ są zaszyfrowane w przeglądarce internetowej użytkownika. Ponadto LocalCryptos domyślnie generuje nowy adres portfela dla każdej transakcji. Dlatego każdy portfel może mieć nieskończoną liczbę adresów powiązanych z jednym kluczem prywatnym. Z tego powodu LocalCryptos nie ma dostępu do Twoich kluczy prywatnych i nie ponosi odpowiedzialności za brak bezpieczeństwa po Twojej stronie.

Kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin. Prowizja wynosi 0.25% dla sprzedającego, oraz 0.75% dla kupującego.