Fundusz emerytalny w Kanadzie skupi się na Ethereum

OMERS, jeden z największych funduszy emerytalnych w Kanadzie, ogłosił niedawno uruchomienie publicznej spółki, która skupi się na Ethereum.

Fundusz emerytalny w Kanadzie skupi się na Ethereum

OMERS, jeden z największych funduszy emerytalnych w Kanadzie, ogłosił niedawno uruchomienie publicznej spółki, która skupi się na Ethereum.

Nowa spółka, Ethereum Capital, ma na celu pozyskanie 50 milionów dolarów CAD z finansowania ze środków publicznych poprzez sprzedaż 20 milionów akcji subskrypcyjnych po cenie 2,50 CAD za sztukę, w ofercie, której zakończenie planowane jest na 16 lutego 2018 roku.

System emerytalny pracowników miejskich Ontario ma imponujące 72 miliardy CAD w aktywach netto. Firma wspierała projekty blockchain w przeszłości, w tym Citizen Hex, firmę, która mianuje się "Ethereum liquidity company”.

Purpose Investments, giełda wspierana przez OMERS, również przyłączyła się do projektu. Dodatkowo inkubator blockchain z siedzibą w Toronto o nazwie L4 Ventures (któremu doradza współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin) będzie wspierał firmę jako partner.

"Ogromnie się cieszę z ogłoszenia rozpoczęcia Ethereum Capital przy wsparciu naszych partnerów, w tym Purpose Investments, Citizen Hex, L4 i OMERS", powiedział Som Seif, nowy współzarządzający projektem CIO Ethereum Capital i przewodniczący zarządu.

OMERS ROZPOZNAJE POTENCJAŁ BLOCKCHAINA

Częścią strategii Ethereum Capital w zakresie promowania innowacji jest zdobywanie udziałów kontrolnych w obiecujących startupach skoncentrowanych na Ethereum. Dodatkowo nowa firma deklaruje zamiar nabycia ETH, waluty, która uzupełnia sieć Ethereum. ETH jest drugą pod względem wielkości walutą cyfrową pod względem kapitalizacji rynkowej.

"Cieszymy się, że możemy zaoferować inwestorom firmę, która zapewni ekspozycję na rosnący sektor blockchain wspierany przez doświadczenie wiodącego w branży zespołu doradców" – powiedział Seif w oświadczeniach o nowej firmie.

Dyrektor wykonawczy OMERS, John Ruffolo, powtórzył entuzjastyczne poglądy na technologię blockchain.

"OMERS wierzy w potencjał technologii blockchain" - powiedział Ruffolo. "Jestem zachwcony, że mogę dołączyć do silnej sieci doradców, jako że Ethereum Capital tworzy wartość w tym sektorze".

ETEREUM I BLOKCHAIN WZRASTAJĄ W KANADZIE

Onters z siedzibą w Ontario, z pomocą swoich partnerów, dalej cementuje miejsce Kanady jako światowego lidera innowacji blockchain. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w której Ethereum Capital okazaże się skuteczne w ich próbach pozyskania finansowania od społeczeństwa.

Wiadomości o uruchomieniu Ethereum Capital są również zbieżne z ostatnimi wiadomościami, że kanadyjski rząd rozpoczął proces testowania blockchaina ethereum. W programie pilotażowym, którego celem jest zwiększenie przejrzystości poprzez umożliwienie społeczeństwu oglądania grantów wydanych przez NRC, rząd Kanady bada potencjał blockchaina do napędzania instytucji kanadyjskich w przyszłości.

źródło: discover.coinsquare.io