Duże internetowe centrum handlowe w Korei Południowej zaakceptuje kryptowaluty

Według Yonhap News, WEMF, serwis internetowy zacznie akceptować krypto jako płatność. Po raz pierwszy duże centrum handlowe w Korei Południowej korzysta z krypto jako instrumentu płatniczego.

Duże internetowe centrum handlowe w Korei Południowej zaakceptuje kryptowaluty

Handel w krypto cieszy się ogromną popularnością w Korei Południowej, lecz naturalnie istnieje wiele obaw o nowe regulacje, zakazy, hakowanie i inne wpływy rynkowe, które mogą, ale nie muszą, zostać zrealizowane w najbliższej przyszłości. Obaw nie podziela duże internetowe centrum handlowe z Korei Południowej, które jako pierwsze nawiązało współpracę z Bitsum i zaakceptuje 12 rodzajów krypto, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple i inne.

Według Yonhap News, WEMF, serwis internetowy zacznie akceptować krypto jako płatność. Po raz pierwszy duże centrum handlowe w Korei Południowej skorzysta z krypto jako instrumentu płatniczego.

Korea Południowa już zaczęła podejmować kroki w kierunku regulacji branży kryptowalut. Niedawno zaproponowali nowy podatek od zysków kapitałowych z handlu bitcoinami. Te i inne przepisy, takie jak zapobieganie sprzedaży krypto nieletnim, doprowadziły do spekulacji na temat całkowitego zakazu kryptowaluty w Korei. Nic nie może być dalsze od prawdy, a partnerstwo to potwierdza.

WEMF i giełda Bitsum planuje wprowadzić usługę, gdy wszystkie kwestie związane z regulacją zostaną wyjaśnione. System omija sieć banków i firm obsługujących karty kredytowe zwykle wykorzystywane do płatności internetowych. Mogłoby to potencjalnie obniżyć koszty transakcji, jednocześnie tworząc inne korzyści dla szybszego przetwarzania.

Wahania cen krypto to oczywiście czynnik, który utrudnia zastosowanie cyfrofych walut jako metody płatności. Aby temu zaradzić, obie firmy mogą zdecydować się na wykorzystanie notowań cen w czasie rzeczywistym, zamieniając ceny detaliczne na równowartość w monetach. Jeśli klient Bitsum dokona zakupu w krypto, cena zostanie rozliczona w momencie transakcji.

Ponieważ Korea Południowa postrzega pranie pieniędzy jako problem w taki sam sposób, jak rząd Stanów Zjednoczonych widzi to w swoim ustawodawstwie, niektóre produkty, takie jak karty podarunkowe i bony, będą prawdopodobnie niedostępne. Ten rodzaj należytej staranności ma na celu ochronę firm przed grzywnami i innymi karami związanymi z przepisami pod sztandarem przeciwdziałania praniu pieniędzy. Pokazuje staranne planowanie związane z budową architektury płatności, która jest zarówno skuteczna, jak i zgodna, i jest to jeden z powodów, dla których ludzie powinni myśleć o kryptowalucie jako długoterminowej okazji inwestycyjnej.

Podczas gdy cena bitcoina i innych kryptowalut nadal się zmienia, systemy takie jak ten opracowany przez Bitsum i to centrum handlowe będą oferować obejścia dla poprawy stabilności cen, w sposób, który działa dobrze zarówno dla konsumenta, jak i dla sprzedawcy.

WEMF podąża śladami firm amerykańskich, takich jak Newegg i Overstock, akceptując kryptowaluty jako zapłatę. Ponieważ rząd Korei nadal ogłasza nowe środki regulacyjne, takie jak obowiązkowy „Real Name System” i zakaz sprzedaży walut wirtualnych nieletnim, takie historie potwierdzają, że krypto przetrwa i rozkwitnie w Korei Południowej.

źródło: naver.com