CEO Sberbanku twierdzi, że kryptowaluty nie mogą zastąpić fiatów

Niedawno, CEO rosyjskiego Srebanku, Herman Gref dokonał kolejnej speklacji. Według niego kryptowaluty nie mogą zastąpić scentralizowanego systemu gospodarki opartej na fiatach w najbliższym czasie.

CEO Sberbanku twierdzi, że kryptowaluty nie mogą zastąpić fiatów

Niedawno, CEO rosyjskiego Srebanku, Herman Gref dokonał kolejnej spekulacji. Według niego kryptowaluty nie mogą zastąpić scentralizowanego systemu gospodarki opartej na fiatach w najbliższym czasie. Jego opinia wyszła na światło dzienne na Eurazjatyckiej Konferencji Finansowej w Kazachstanie podczas jego interakcji z mediami.

Zapytany o rolę kryptowalut w systemie transakcji i metod płatności, CEO powiedział:

"Nie sądzę, że państwo jest gotowe do ustąpienia swojej scentralizowanej roli w emisji papierosów, innym zdecentralizowanym instytucjom".

Kryptowaluty zyskują na znaczeniu, ponieważ ich wykorzystanie rozprzestrzenia się. Co więcej, wzrost zainteresowania blockchainem w kilku branżach i słabo rozwiniętych krajach promuje także kryptowalutowy szum. Mimo to Herman Gref zbliżył się do świata kryptowalut i jego przyszłości z dużą praktycznością i miał na uwadze scenariusz "rzeczywistego świata", aby poprzeć swoje poglądy.

Według TASS, rosyjskiej agencji informacyjnej, dyrektor generalny wyjaśnił również, że zawsze sprzeciwiał się ograniczeniom, które hamują rozwój nowych technologii.

Gref nie jest jedynym popularnym głosem, o który zabiegają media za jego opinie na temat kryptowalut. Niedawno Soho Forum przeprowadziło debatę na podobny temat między Erikiem Voorheesem i Peterem Schiffem. Tutaj Peter Schiff powiedział tłumowi, że nie wierzy w prawdziwą użyteczność Bitcoina, ponieważ jest szeroko stosowany w spekulacyjnym handlu. Wspomniał także o kryptowalucie jako scenariuszu "gorączki złota".

W innej uwadze szef BIS (Bank Rozrachunków Międzynarodowych) ostatnio sprzeciwił się pomysłowi kryptowalut i powiedział młodym, że nie powinni próbować "tworzyć pieniędzy". Przywołał słynnego naukowca Isaaca Newtona, mówiąc, że nawet on próbował stworzyć pieniądze "z niczego" i poniósł klęskę. Dodał, że Newton osiągnął sukces w wielu różnych dziedzinach, ale poniósł porażkę w tej jednej rzeczy.

Na przestrzeni lat wielu próbowało spekulować i stawiać los na kryptowaluty, ale temat wciąż pozostaje intrygującą zagadką.

źródło: ambcrypto.com