Cena Bitcoina w krajach pogrążonych inflacją

Co zrobić, kiedy wartość posiadanych oszczędności spada z dnia na dzień? Wielu ludzi, z krajów takich jak Wenezuela czy Argentyna, inwestuje w BTC aby uchronić się przed ciągle wzrastającą inflacją ojczyźnianej waluty.

Cena Bitcoina w krajach pogrążonych inflacją

Ponad 70% Argentyńczyków uważa, że Bitcoin i kryptowaluty ogółem to najbardziej efektywny sposób na uchronienie swoich funduszy w obecnej sytuacji ekonomicznej, znacznie pogorszonej przez pandemię.

Wysoki popyt powoduje oczywiście ciągły wzrost ceny BTC. Kurs Bitcoina w krajach pogrążonych inflacją aktualna cena przewyższa nawet ATH z grudnia 2017 roku. Za pomocą Google możemy zobaczyć które waluty znajdują się w takiej sytuacji:

Peso argentyńskie:

Funt sudański:

Lira turecka:

Boliwar wenezuelski:

Kwanza (waluta Angoli):

Real brazylijski:

W Polsce przez bezprecedensowe działania NBP (Od stycznia do sierpnia 2020 powstało 14,3% wszystkich istniejących PLN) możemy niebawem doświadczyć dużo wyższej inflacji niż aktualne 3%, co przełoży się na dewaluację i tak nadszarpniętych oszczędności Polaków. Bitcoin jest płynnym aktywem i jednocześnie jedynym twardym pieniądzem obok złota, który może uchronić nas przed rozwodnieniem lokalnej waluty.