Bitcoin ma potencjał by stać się "pierwszą światową walutą" – uważa właściciel NYSE

Dyrektor naczelny firmy, która jest właścicielem i zarządza największą na świecie giełdą, uważa, że bitcoin może stać się pierwszą "ogólnoświatową walutą", i zapewnia o poparciu swojej firmy za ambitnym planem, aby to urzeczywistnić.

Bitcoin ma potencjał by stać się "pierwszą światową walutą" – uważa właściciel NYSE

Dyrektor naczelny firmy, która jest właścicielem i zarządza największą na świecie giełdą, uważa, że bitcoin może stać się pierwszą "ogólnoświatową walutą" i zapewnia o poparciu ze strony swojej firmy dla tego ambitnego planu.

Jak poinformował CCN, Intercontinental Exchange (ICE) - właściciel nowojorskiej giełdy (NYSE) - tworzy nową spółkę, zwaną Bakkt, która stara się zlikwidować przepaść pomiędzy Wall Street, Main Street i flagową kryptowalutą.

W rozmowie z Fortune, założyciel, prezes i dyrektor generalny ICE, Jeffrey Sprecher, wyjaśnił, że wierzy, iż – wspierany przez infrastrukturę Bakkt – bitcoin może stać się walutą wyboru dla płatności globalnych.

"Bitcoin znacznie uprości ruch globalnych pieniędzy" - powiedział Sprecher. "Ma potencjał, aby stać się pierwszą światową walutą".

Ruch ten sprawi, że ICE nie tylko uruchomi fizycznie rozliczane kontrakty futures na bitcoin, ale także krypto-aktywa i pomoże kupcom takim jak Starbucks (który już podpisał się na platformie jako partner) akceptować cyfrowe aktywa, takie jak bitcoin, za codzienne płatności.

Stanowi on niezwykły zwrot dla ICE, która powiedziała w grudniu zeszłego roku, że nie chce się spieszyć z uruchomieniem produktów bitcoinowych.

Przez cały ten czas Sprecher i inni dyrektorzy ICE planowali rozpocząć najbardziej ambitną krypto-grę, jakiej jeszcze nie podjęła się żadna firma z Wall Street.

A jeśli okaże się sukcesem to zapowiada się, że bitcoin zostanie mocno osadzony w głównym nurcie. Sprecher mówi, że może to również pomóc konwencjonalnym menedżerom aktywów przyciągnąć młodszych inwestorów, którzy czasami są tak sceptyczni wobec tradycyjnych produktów finansowych, jak zarządzający aktywami wobec bitcoinów.

"Millenialsi nie ufają tradycyjnym instytucjom finansowym. Aby zdobyć ich zaufanie, banki, domy maklerskie i menedżerowie aktywów mogą używać waluty, w którą wierzą millennialsi, jak Bitcoin – powiedział dla Fortune.

źródło: ccn.com