Bitcoin lepszy od złota

Współzałożyciel Apple’a Steve Wozniak uważa, że Bitcoin jest lepszy od złota oraz dolara.

Bitcoin lepszy od złota

Współzałożyciel Apple’a Steve Wozniak uważa, że Bitcoin jest lepszy od złota oraz dolara.

Podczas konferencji Money 20/20 odbywającej się w Las Vegas wypowiadało się wiele interesujących osób. Wydarzenie było poświęcone przyszłości elektronicznych transakcji oraz oczywiście kryptowalutom. Jednym z mówców był właśnie Wozniak. Jego entuzjastyczną opinię można było usłyszeć podczas wywiadu dla CNBC. Wskazał czemu jego zdaniem Bitcoin wyprzedza możliwości złota oraz walut fiat.

„Istnieje pewna ograniczona ilość bitcoina, która może kiedykolwiek zaistnieć. Złoto może być wciąż wydobywane, wydobywane i wydobywane. Prawdopodobnie złoto nie jest nieskończone, jednak Bitcoin jest dużo bardziej matematyczny i uregulowany, a nikt nie jest w stanie zmienić matematyki”.

Jak można wywnioskować z jego wypowiedzi, uważa on, że Bitcoin jest o wiele stabilniejszy także od walut fiat. Jego zdaniem są one regulowane przez rząd oraz mogą być dodrukowane za sprawą najbardziej wpływowych bankierów. Z kolei postęp technologiczny sprawia, że złoto jest coraz łatwiej i szybciej wydobywane co sprawia, że jego wartość w pewnym stopniu spada.

Wozniak dodał, że gdy zapoznał się z Bitcoinem docenił jego właściwości matematyczne. Natomiast nie do końca rozumiał w jaki sposób działa blockchain. Obecnie gdy jego wiedza na temat działania blockchaina została pogłebiona jest entuzjastą obu technologii, łącznie z kryptowalutami. Na końcu zachwalał także smart-kontrakty. Według jego opinii są one furtką do ogromnej liczby możliwości, o których nikt nie myślał przed erą internetu.

źródło: cryptocoinsnews.com