Bitcoin.com sieje ferment

Nieoficjalny portal z informacjami na temat bitcoina wprowadził aktualizację do swojego mobilnego portfela. Zmiana dotyczy wsparcia Bitcoin Cash, uznając go za wiodącą kryptowalutę. Tym samym portal chce zrzucić pierwotnego bitcoina z piedestału.

Bitcoin.com sieje ferment

Nieoficjalny portal z informacjami na temat bitcoina wprowadził aktualizację do swojego mobilnego portfela. Zmiana dotyczy wsparcia bitcoin cash, uznając go za wiodącą kryptowalutę. Tym samym portal chce zrzucić pierwotnego bitcoina z piedestału.

Zmiana wywołała duże poruszenie wśród osób śledzących kryptowaluty na bieżąco. Po ściągnięciu nowej aplikacji tworzy ona portfele zarówno dla bitcoina, jaki i bitcoin cash. Użytkowników najbardziej poruszył fakt, że aktualizacja nie tylko wspiera bitcoin cash, ale stawia go na pierwszym miejscu.

Nowa funkcja sprawia wiele kłopotów, ponieważ zarówno użytkownicy przyzwyczajeni do poprzedniej wersji jak i nowicjusze, mogą przypadkowo przelać zakupione bicoiny do złego portfela. Watro mieć na uwadze, że istnieje możliwość usunięcia niechcianego portfela.

Aktualizacja może mieć związek z planami właściciela portalu – Rogera Vera. Wspominał on w niedawnej kampanii, że „bitcoin cash to także bitcoin”. Sprawa doprowadziła do bojkotu aplikacji wśród użytkowników Reddita, którzy w dużej mierze są przeciwnikami BCH.

źródło: reddit.com