Bitcoin bije złoto – nawet w wyszukiwarkach online

Bitcoin należy do listy rzeczy, które uszczuplają atrakcyjność złota. Wzrost wartości pionierskiej kryptowaluty wzbudza ogromne zainteresowanie.

Bitcoin bije złoto – nawet w wyszukiwarkach online

Bitcoin należy do listy rzeczy, które uszczuplają atrakcyjność złota. Wzrost wartości pionierskiej kryptowaluty wzbudza ogromne zainteresowanie. Przyczynia się to do wzrostu liczby interesantów, których zachwyca technologia blockchain oraz pozostałe kryptowaluty. Jak podaje Bloomberg nawet metale szlachetne nie cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem.

Zgodnie z wynikami Google Trends, globalne wyszukiwanie „buy bitcoin” wyprzedziło „buy gold”. Z kolei w zeszłym miesiącu wymiana złota w serwisie BullionVault spadła o 1/3 ze średniej 12-miesięcznej – podaje Bloomberg.

bitgold

Sprawę skomentował w raporcie Adrian Ash, dyrektor ds. badań w londyńskim BullionVault:

„Rynek amerykańskich papierów wartościowych jest cały czas odświeżany z dnia na dzień, nie ma więc co się dziwić, że ceny złota spadają”.

Złoto spadło o około 6% odkąd 8 września osiągnęło tegoroczny szczyt. Zmniejszając tym samym zysk do 11%. Z kolei Bitcoin podskoczył w tym roku ponad siedmiokrotnie i ponad 13 razy szybciej niż najbardziej wydajny towar obserwowany przez Bloomberga.

źródło: bloomberg.com