Bill Gates w poszukiwaniu sposobu na szortowanie Bitcona. Winklevoss mu podpowiada…

Bill Gates w poszukiwaniu sposobu na szortowanie Bitcona. Winklevoss mu podpowiada…

Bill Gates w poszukiwaniu sposobu na szortowanie Bitcona. Winklevoss mu podpowiada…

Bill Gates, drugi najbogatszy człowiek na świecie, o szacunkowej wartości netto 90 miliardów dolarów, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że chce szortować Bitcoina, jeśli będzie mógł, ponieważ uważa, że jest on bezwartościowy.

„Szortowałbym go, gdyby istniał łatwy sposób na zrobienie tego. Jako klasa aktywów, nic nie produkujesz, więc nie powinieneś oczekiwać, że pójdzie w górę"- powiedział. „To rodzaj czystej inwestycji typu »teorii większego głupca«”.

To nie pierwszy raz, kiedy Bill Gates skrytykował kryptowaluty. W rzeczywistości w poprzednim wywiadzie miał bardzo naiwny pogląd, że bitcoin jest bezpośrednio odpowiedzialny za śmierć, ponieważ jest używany do kupowania narkotyków.

Powiedział:

"W tej chwili kryptowaluty wykorzystywane są do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to rzadka technologia, która odpowiada za śmierci w dość bezpośredni sposób".

Bill Gates dołączył do innych bogatych potentatów z Wall Street, którzy nieustannie krytykują kryptowaluty. W zeszłym tygodniu Warren Buffet nazwał Bitcoin "trutką na szczury do kwadratu", a jego partner Charlie Munger powiedział, że handlowanie kryptowalutami jest jak handel kałem.

Bill Gates wywnioskował, że podstawowa technologia blockchain jest bardzo ważna, ale kryptowaluty same w sobie są bezwartościowe. "Wierzę szczerze, że Bitcoin i ICO to jedne z bardziej szalonych, spekulacyjnych rzeczy", powiedział.

Choć jest wielu niedźwiedzi bitcoinowych, zaledwie kilku z tych, którzy skrytykowali ten kapitał publicznie, wykazało pewność w swoim „niedźwiedzim poglądzie”, otwarcie szortując pozycję bitcoina.

Tyler Winklevoss, założyciel krypto-giełdy Gemini napisał na Twitterze Billa Gatesa, wskazując, że łatwo jest szortować bitcoina i że powinien on zamienić swoje słowa w czyn.

Napisał na Twitterze:

To nie pierwszy raz, kiedy wyzwał kogoś do szortowania bitcoina. Przed Billem Gatesem wezwał do tego Jamiego Dimona, CEO JPMorgan Chase, gdy ten powiedział, że bitcoin jest oszustwem. Od tego czasu Jamie Dimon wyraził ubolewanie z powodu oświadczenia, ale nie zmiękł w stosunku do kryptowalut.

Bliźniaki Winklevoss byli bardzo krytyczni wobec niedźwiedzi bitcoinowych. Podczas rozmowy z CNBC na szczycie bliźniaki stwierdziły, że negatywność, jaką wykazują te osobowości z Wall Street, to "porażka wyobraźni" i że są zbyt starzy, aby to zrozumieć. Dla nich krytycy Bitcoina są "uprzywilejowaną mniejszością", mającą łatwy dostęp do pieniędzy i kont bankowych.

Nie jest jasne, czy Bill Gates będzie szortować Bitcoina, ponieważ jeszcze nie odpowiedział na ofertę Winklevoss’a na Twitterze. Jednak Winklevoss prawdopodobnie nie czeka na to z zapartym tchem.

źródło: ccn.com