BCH trafiło na adres BTC? – można to odwrócić

Ostatnio wielu zmaga się z problemem błędnego przekierowania swoich wirtualnych monet. Osoby te zadają sobie pytanie „jak odzyskać swoje środki”. Z pomocą przychodzą supproty i aplikacje, ułatwiające odzyskanie cennych aktywów.

BCH trafiło na adres BTC? – można to odwrócić

Ostatnio wielu zmaga się z problemem błędnego przekierowania swoich wirtualnych monet. Osoby te zadają sobie pytanie „jak odzyskać swoje środki”. Z pomocą przychodzą supporty i aplikacje, ułatwiające odzyskanie cennych aktywów.

TREZOR

Jeżeli aktywa trafiły na stary adres bitcoin (zaczynający się od 1) prawdopodobnie wystarczy użyć narzędzia TREZOR do zgłaszania roszczeń. Problem może stanowić wysłanie środków na nowy adres Segwit (zaczynający się od 3), ponieważ BCH nie wspiera Segwitu.

Rozwiązanie może przynieść aktualizacja oprogramowania portfela TREZOR, która wprowadza możliwość trzymania środków BCH w portfelu.

BTC.COM

Firma wprowadziła narzędzie umożliwiające wyjęcie BCH z portfela BTC. Jak podkreśla „po przeniesieniu bitcoin cash z portfela Twój normalny bitcoin pozostanie w Twoim portfelu i będzie dostępny, jak gdyby nic się nie stało”.

LEDGER

Na oficjalnej stronie portfela można znaleźć support wyjaśniający krok po kroku jak odzyskać BTC wysłane na adres BCH. Narzędzie powinno funkcjonować w obie strony.

  1. Upewnij się, że jesteś zaktualizowany do najnowszej wersji Ledger Wallet Bitcoin (v1.8.5 +)
  2. Uruchom aplikację Bitcoin w aplikacji Nano S, a nie Bitcoin Cash (tylko dla Nano S i Blue)
  3. Kliknij "Show advanced options" na selektorze łańcucha Bitcoin
  4. Pojawi się link "BTC recovery tool" w sekcji poniżej zaznaczonego pola wyboru
  5. Kliknij link i kliknij " RECOVER BTC"
  6. Spowoduje to synchronizację łańcucha Bitcoin na podzielonych adresach; powinieneś zobaczyć tam swoje saldo BTC
  7. Kliknij SEND, wklej adres swojego konta BTC, kliknij MAX i SEND

Aktualny status sprawy można śledzić na reddit.com

Pomocne adresy:
trezor
trezor
btc.com
ledger