Amerykański olimpijski zespół saneczkarski akceptuje darowizny w bitcoinach

Amerykańska drużyna saneczkarska tworzy historię, jednak nie zdobywając medale. Jest to pierwszy amerykański zespół olimpijski, który akceptuje donacje w bitcoinach.

Amerykański olimpijski zespół saneczkarski akceptuje darowizny w bitcoinach

Amerykańska drużyna saneczkarska tworzy historię, jednak nie zdobywając medale. Jest to pierwszy amerykański zespół olimpijski, który akceptuje donacje w bitcoinach.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 już za pasem. Począwszy od 9 lutego 2018 roku, obiecujący sportowcy z całego świata przybędą do PyeongChang w Korei Południowej, aby spełnić marzenia o olimpijskiej chwale. Jedną z takich grup sportowców jest drużyna saneczkarska USA, która już tworzy historię, ale w niekonwencjonalny sposób. Zespół saneczkarski jest pierwszą drużyną olimpijską w USA, która zaakceptowała bitcoiny jako darowiznę.

Po złoto z małą pomocą bitcoina

Zespół USA składa się z dziesięciu osób: siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Historycznie, saneczkarstwo nie było jednym z bardziej popularnych sportów olimpijskich dla amerykańskich widzów. Ta korona należy obecnie do łyżwiarstwa figurowego z hokejem na drugiej pozycji.

Oznacza to, że zespół często potrzebuje funduszy. Zespół nie ma wielu sponsorów, dlatego zwraca się po pomoc w kierunku bitcoina.

Gordy Sheer, dyrektor marketingu saneczkarstwa w USA i srebrny medalista w deblu olimpijskim w 1998 roku, widzi pewne podobieństwa między użytkownikami cyfrowalut a olimpijczykami.

„Wiesz, słyszymy mnóstwo dowcipów na temat szaleńców, a ludzie nie wiedzą, dlaczego to robimy. Ale sneczkarstwo jest czymś, co dostaje się do twojej krwi i zmienia twoje życie… a bitcoinerzy, których poznaliśmy, dokładnie wiedzą, jak to jest być w czymś, czego świat jeszcze nie docenia. Długo spoglądaliśmy na bitcoina, to z pewnością jest ryzykowna gra, którą rozumiemy i chętnie podejmujemy”.

Dotacje bitcoin niosą korzyści podatkowe

Kryptowaluta została wykorzystana do pomocy w finansowaniu drużyny olimpijskiej w przeszłości. Najbardziej godnym uwagi przykładem jest jamajski zespół bobslejowy, który w 2014 roku otrzymał trochę Dogecoina. Jest to jednak oficjalne oświadczenie drużyny saneczkarskiej, która myśli o długoterminowej inwestycji w przyszłe fundusze, akceptując teraz bitcoiny.

Ty Danco - były członek zespołu USA i obecny pracownik na Wall Street, był jednym z pierwszych, którzy ofiarowali trochę bitcoinów.

„To naturalne i dobre dopasowanie dla zespołu. Zespół saneczkarski nie myśli krótko, ale długoterminowo. Poprzez hodlowanie bitcoina z wyraźnym celem kontunuowania igrzysk olimpijskich w 2022 i 2026 roku, jest nadzieja dla sportu, że z niedofinansowanego stanie się wspierany na poziomie Mistrzostw Świata, a jednocześnie będą organizowane programy rozwoju młodych atletów. Bitcoin wciąż się rozwija, dlatego czapki z głów dla amerykańskiego zespołu za wizję i odwagę, aby lecieć na tej fali”.

Istnieją pewne bieżące ulgi podatkowe za przekazanie Bitcoin zespołowi USA. Darczyńcy nie będą musieli płacić podatków od jakiejkolwiek zdobytej wartości. Ponadto, darowizny dokonane w tym roku będą podlegały aktualnemu kodeksowi podatkowemu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniałe rozwiązanie dla niezależnych finansowo zespołów, które szukają niezależnych źródeł darowizn, a kryptowaluta jest jednym z nich.

źródło: bitcoinist.com