X Genomics wprowadza ludzkie dane genetyczne na blockchain

X Genomics, startup, w którym jedni z najbardziej doświadczonych specjalistów od genomu budują największy na świecie genetyczny łańcuch danych zasilany przez blockchain, ogłasza projekt Genomics Human Variant Genome.

X Genomics wprowadza ludzkie dane genetyczne na blockchain

X Genomics, startup, w którym jedni z najbardziej doświadczonych specjalistów od genomu budują największy na świecie genetyczny łańcuch danych zasilany przez blockchain, ogłasza projekt Genomics Human Variant Genome. Projekt umożliwi publicznie dostęp do danych dotyczących genomu ludzkiego i będzie gotowy do współdzielenia, jednocześnie chroniąc bezpieczeństwo i prywatność właściciela danych, wykorzystując zdecentralizowane przechowywanie danych genomu oparte na blockchainie.

Sekwencjonowanie genomu ludzkiego jest kluczowym elementem w naszym zrozumieniu ewolucji i człowieczeństwa oraz składu ludzkiego ciała, umożliwiając naukowcom lepsze poznanie chorób, w tym wirusów, mutacji i różnych postaci raka, oraz zaprojektowanie leków z dokładniejszym przewidywaniem ich skutków.

Wraz z rozwojem branży genów, X Genomics dąży do rozwiązania wielu jej problemów poprzez wydajne i bezpieczne usługi blockchain, zgodnie z założeniem bezpiecznego i niezawodnego wzajemnego połączenia transakcji za pomocą wizualizowanych narzędzi do zarządzania danymi. Dzięki temu można kompleksowo obniżyć całkowity koszt branży technologii genowej, poprawić wydajność operacyjną i rozwiązać problem stosowania tradycyjnych technologii genowych.

X Genomics przełamuje silosy informacji branżowych i integruje dane genomu człowieka na blockchainie, budując globalny hub danych genetycznych i otwierając przejrzystą platformę usług dla każdego, kto chce dzielić się danymi z ludzkiego genomu, nie rezygnując jednocześnie z własności danych. Blockchain X Genomics został zaprojektowany, aby zapewnić partnerom z branży badań genetycznych infrastrukturę blockchain na poziomie przedsiębiorstwa, rozwiązania branżowe oraz bezpieczne, niezawodne i elastyczne usługi blockchain.

X Genomics planuje zintegrować i przyciągnąć różne technologie genetyczne i instytucje naukowo-badawcze, aby uczestniczyć w analizie danych genetycznych i wydobyciu, jednocześnie maksymalizując wartość danych genetycznych i zapewniając kompleksowe, zindywidualizowane zarządzanie zdrowiem i poradnictwo życiowe dla dawców genów. Projekt skupi także wysiłki i zasoby na tworzenie scenariuszy zastosowania do analizy i wykorzystania zebranych danych genetycznych, umożliwiając wykorzystanie danych przez strony do otwartego rozwoju Life Sciences for Humanity.

"Naszą misją jest stworzenie globalnego centrum danych ludzkiego genomu, wydobycie ogromnej bazy danych genetycznych i zmaksymalizowanie wartości danych genetycznych" – powiedział Shine Lam, CEO X Genomics. "Poprzez zapewnenie zdecentralizowanego przechowywania danych genomu, X Genomics umożliwi publicznie dostęp do danych z genomu ludzkiego i będzie gotowy do współdzielenia, jednocześnie chroniąc bezpieczeństwo i prywatność właściciela danych".

Zespół naukowców i ekspertów genomu wspierających program ma siedzibę w Singapurze, Kanadzie i Chinach. Do zespołu należy między innymi dwóch laureatów nagrody Nobla, profesor Randy Schekman (Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 2013 roku) oraz profesor Harvardu, Eric Maskin (Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii w 2007 roku). To sprawia, że X Genomics jest pierwszym w swoim rodzaju projektem wspieranym przez laureatów Nagrody Nobla.

Pierwotne ukierunkowanie Human Variant Genome Project, czyli X Genomics, nie skupia się na 99,9% podobieństwa w genomie każdego człowieka, ale na różnicy 0,1%, z podejściem długoterminowym, które zamierzamy kontynuować na zawsze lub do wymarcia ludzkości.

Aby zasilić swój blockchain, projekt X Genomics wyda token ERC-20, token X Genomics Chain (symbol: GSX) w ramach Human Genomic Research Foundation LTD.

Głównym zadaniem tokena GSX jest zapewnienie płynności transakcji z wykorzystaniem zasobów cyfrowych na aplikacjach zbudowanych na platformie X Genomics oraz służenie jako mechanizm płatności dla transakcji w ekosystemie X Genomics. Użytkownicy przesyłający swoje dane genomu do łańcucha Blockchain X Genomics dostaną zapłatę w tokenach, gdy ich dane zostaną użyte. Podobnie naukowcy będą mogli wycenić swoje badania, wykorzystując duże dane genetyczne i w zamian za tokeny, dzielić się nimi na platformie z instytucjami medycznymi lub osobami, które chcą korzystać z badań.

źródło: bitcoinist.com